Etiketa: klp

Tymnaja mbi ‘papastërtinë’ e SPAK/ Përgjigjet KLP: ‘Janë njerëzit më të kontrolluar dhe të testuar në vend’.
Pas lajmeve dhe komenteve të përhapura ditët e fundit mbi ‘pastërtinë e SPAK’ kanë lënë hije dyshimi mbi strukturën më të re dhe më të garantuar të luftës kundër krimit. Këshilli i Lartë i Prokuro...
Sot në inkubatorin e Prokurorit të ri të Republikës/ Arta Marku: ‘Nuk jam e varur nga politika’.
Sot Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka bërë verifikimin e tre kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm të Republikës. Në raportimin përpara Këshillit të Lartë të Prokurorisë për garën e Prokuror...
Në 25 Nëntor nis hapi i parë i prokurorisë së Posaçme/
Kreu i KLP, Gent Ibrahimi ka folur pas mbledhjes së radhës së Këshillit të Lartë të Prokurorisë. KLP shqyrtoi sot kërkesat e tre anëtarëve që mendonin se kanë konflikt interesi dhe që sipas tyre n...
SPAK/ Shtetet e Bashkuara e di nga vjen presioni mbi KLP. SHBA, mbrojtje për prokurorët
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të ndërgjegjshme për presionin me të cilin po përballet Këshilli i Lartë i Prokurorisë dhe janë të vendosura për të ofruar mbështetje për mbrojtjen e prokurorë...
Bisturia e Reformës po funksionon: Zgjidhen 15 prokurorët për KLP, përjashtohen të përfolurit për lidhje me grupet.
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka përzgjedhur 15 emrat e prokurorëve, të cilët do të vijojnë garën për t’u bërë pjesë e Prokurorisë së Posaçme. Sipas KLP, do të vijojnë më tej garën për në SPAK...
Reforma në Drejtësi: KLP emëron 22 prokurorë të rinj.
Eliona Elezi, Ersida Visoçi, Mediana Meta, Françes Ganaj, Odeta Todorushi dhe Albjona Papajani janë gjashtë magjistratët e rinj, emërimin e të cilëve KLP ka miratuar me 11 vota pro në organin e ak...
Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur për procedurën ku do të zgjidhet Prokurori i Përgjithshëm i Republikës
Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur sot, martë, rreth orës 10:00 në mbledhjen e tetë të institucionit të ri, me në fokus dy çështje të rëndësishme. Sipas agjendës e mbledhjes pritet t...
Bie kërkesa e opozitës: KLP nuk shkarkon Arta Markun
Dje pasdite dhe gjatë ditës së sotme, media ka shkruar pa pushim se KLP do ‘të shkarkojë prokuroren Arta Marku, e sigurt kjo’.  Mirëpo nuk ishte asgjë e vërtetë. Sot, Këshilli i Lartë i Prokuro...
Autoriteti i Dosjeve: ‘Bujar Shehi- edhe ka qenë edhe nuk ka qenë spiun!’
Pasi prokurori Bujar Shehi u zgjodh si kandidat për anëtar në Këshillin e Lartë të Prokurorëve, në media shpërthyen akuza se ‘Sehi ka qenë bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit’. Akuza u hodh posht...
Shehi i KLP thotë se nuk ka qenë spiun i Sigurimit të Shtetit
Prej disa ditësh po thuhet se anëtari i KLP, Bujar Shehi ka qenë ' spiun'  i Sigurimit të Shtetit gjatë periuhës së diktaurës komuniste. Por ai sot ka hedhur poshtë akuzat: Bujar Sheshi, ...
Faqja 1 prej 212