Etiketa: is_tag

Celibashi regjistron koalicionin “Bashkë Fitojmë” me PL, PDK dhe PBDNJ, lë jashtë Berishën
  KQZ ka lënë jashtë zgjedhjeve Sali Berishën. Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi vendosi sot regjistrimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” vetëm me pjesëmarrjen e PL, PDK dhe PBDNJ. Përfaqësuesi...
Marrëveshja Berisha-LSI: “Po bashkohemi për fitore, do t’i sjellim ndryshimin Shqipërisë!’.
Është zbardhur marrëveshja që ka firmosur Komisioni i Rithemelimit të PD-së me Lëvizjen Soclaiste për Integrim për zgjedhjet e 6 Marsit, nën emrin “Shtëpia e Lirisë”. Në marrëveshjen e firmosur...
Ftesa e Ramës për bashkëpunim me Bashën/ Reagon Meta me frikën se për vete do të mbetet ‘jashtë’.
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për herë të parë pas ftesës publike për bashkëpunim që kryeministri Edi Rama i bëri kreut të demokratëve, Lulzim Basha, me kushtin që ky i fundit ...
Një ditë pas marrëveshjes me PD Bamir Topi jep dorëheqje nga drejtimi i FRD-së
Bamir Topi  ka dhënë dorëheqje nga drejtimi i partisë Fryma e Re Demokratike. Top Channel ka siguruar dokumentin që mban firmën e Topit, ku jep edhe dorëheqjen e parevokueshme. “Në shprehje të ...
Opozita e Bashkuar bën marrëveshjen e pamundur
Koment/ Siç kishte njoftuar mbrëmë PD, sot në ora nëntë janë mbledhur aleatët e koalicionit opozitar dhe kanë vendosur që të mos shkojnë në zgjedhjet e 30 qershorit. Vendimi, në fakt nuk është mar...
Martin Shultz mbijetoi në post vetëm 36 orë, jep dorëheqjen nga SPD.
Ish presidenti i Parlamentit Europian, Martin Schulz ka njoftuar se do të japë dorëheqjen nga posti i tij si president i Partisë së krahut të majtë Social Demokrate (SPD), pas një lufte të masive ...
Rama- edhe shpall koalicion, edhe e mohon. Thotë se ‘nuk do të qeverisim vetëm’ por ‘me popull’.
  Kryeministri Edi Rama, gjatë takimit që po zhvillon me deputetët socialist, i ka kushtuar vëmendje edhe arkitekturës së ‘godinës’ së fitores së Partisë Socialiste. Ai ka thënë se kjo nuk ...
Dashamir Shehi thotë se ‘nuk do të ketë’ koalicion PD-PS pas zgjedhjeve
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi i ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila,  në Ora Neës, tha se nuk do të ketë koalicion midis Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Ja edhe pjesa e inte...
Edi Rama dekonsipron ‘sekretin e zgjedhjeve”
Ka disa ditë që njerëzit kanë 'kapur' në ajër se fushata elektorale po zhvillohet me paracaktim fitimtarësh. Prej ditësh flitet se pas datës 25 qershor do të ketë një koalicion me bazë të gjërë me...
KOALICIONI PS-LSI : PAS 100 MINUTASH BISEDIME, U KTHYEN NË PIKËN E PARË: FJALË
VERITAS.COM.AL/ Sapo ka përfunduar takimi mes PS dhe LSI “mbi fatet e koalicionit” për zgjedhjet e ardhshme, takimi ka zgjatur plot 100 minuta. Para gazetarëve është zgjedhur Meta i LSI që të f...