Koronavirusi në Itali po avancon me ritme shumë të larta, ku vetëm në 24 orët e fundit janë shënuar 113 viktima.

Sipas raportimeve të fundit bëhet me dije për 6387 të prekur, 366 të vdekur dhe 622 të shëruar.

Angelo Borrelli u shpreh se 650 persona janë në terapi intensive.