Etiketa: kosova

LIBE lë në rrugë liberalizimin e vizave për Kosovën
  Komiteti LIBE i Parlamentit Europian ka votuar për raportin e Tanja Fajon, e cila kërkonte liberalizimin e vizave "Shengen" per Kosovën, por  ka kundërshtuar procesin e mëtejshëm  të lib...
Qeveria e Kosovës nuk do të shkojë në takimin Rama –Vuçiç
Vizita e zëvendës presidentit të SHBa, Joe Biden në Kosvë, u përdor dhe u keqpërdor nga politika zyrtare. Vizitës iu bë një jehonë e madhe veçanërisht rreth takimit të kryeministrit serb dhe atij ...
Nje tjeter akuze per Thacin
Shumë pak ditë përpara se të zhvillohet seanca për zgjedhje e Presidentit të ri të Kosovës ku Hashim Thaçi pritet të jetë kandidati kryesor, Beogradi përgatit një akuzë të montuar ndaj tij. Bëh...
Faqja 26 prej 26« E para...10...2223242526