Etiketa: is_tag

Mbledhje e dy qeverive/ Ministrat shqiptarë bashkë në autobus drejt Kosovës
Ditën e sotme 20 qershor, Kosova dhe Shqipëria do të mbajnë mbledhjen e 8-të të përbashkët qeveritare, ku pritet firmosja e disa marrëveshjeve.  Në axhendën e bërë publike, pritet që gjithçka të ...
Ambasada Ruse: 306 luftëtarë nga Shqipëria dhe Kosova erdhën në Ukrainë, 103 janë vrarë
Ambasada ruse ka publikuar në faqen e saj zyrtare në Facebook, listën e mercenarëve që kanë shkuar të luftojën në Ukrainë, kundër Rusisë, që kur nisi agresioni rus, që nga data 24 shkurt e këtij v...
Në Maqedoni veteranët marrin deri në 800 euro plus shtesa, në Serbi deri mbi 1000 euro – Kosova s’iu jep as sa paga minimale
Nga Blerta Ahmeti Albanian Post/ Shtetet e Ballkanit Perëndimor (Kosova, Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Maqedonia e Veriut dhe Serbia) shpesh jepen si emërim në grup. Jo vetëm ...
Valon Syla: Edi Rama është më lider, më shmeker e më me stil se zilamat e Qeverisë Kurti
Analisti dhe gazetari Valon Syla ka thënë se shqiptarët janë me fat që e kanë kryeministër Edi Ramën, duke thënë se ka cilësi lidershipi dhe se është i klasit Evropian e Perëndimor, raporton Express...
Çitaku reagon ndaj Besnik Bislimit për shpërndarjen e postimit ku Edi Rama quhej “pro-serb”
Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar ndaj zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, i cili shpërndau një postim në profilin e tij personal në facebook ku Edi Rama quhej “pro-serb”, postim t...
“Luftë” fotosh, mes Vjosa Osmanit dhe Edi Ramës, që flet më shumë se çdo gjë tjetër
  Marrëdhënia e drejtuesve të Kosovës, Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit, me Edi Ramën, nuk është e mirë, dhe kjo tashmë nuk është një gjë e re. Por duket se ata nuk e fshehin pakënaqësinë nda...
Berat Buzhala: Mllefi i Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit ndaj Ramës në një foto
  Berat Buzhala ka publikuar fotografinë që Vjosa Osmani ka zgjedhur të ilustrojë darkën me Schulz. Gazetari shkruan se: "Kqyre cfare foto ka zgjedhe Presidentja Osmani, me ilustru darken ...
Mos krijoni armiq të paqenë, raportet me Shqipërinë më të forta se hatërmbetjet e Vjosës
Nga: Vlora Çitaku / Politikane dhe diplomate kosovare/ Edi Rama është Kryeministri që kanë zgjedhur Shqiptarët tash e tri herë me rradhë. Sentimentet dhe preferencat personale pushojnë në...
Skandali/ Vjosa Osmani publikon foto nga Samiti i Selanikut, por ‘pret’ kryeministrin e Shqipërisë! Debate të forta në Prishtinë
Kjo foto e publikuar nga Presidentja e republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, nga takimi që u zhvillua dje në Selanik mes liderëve të 12 vendeve, ka shkaktuar reagime të shumta. Kjo foto është shkre...
Pse Vjosa Osmani preu Ramën në foto? Analisti: ‘Inferioriteti i saj dhe Albinit ndaj kryeministrit shqiptar!’
Një tjetër reagim ka ardhur nga analisti e gazetari, Ilir Mirena mbi foton e publikuar nga Vjosa Osmani ku në darkën me kancelarin gjerman Schulz, ajo ka ‘prerë’ kryeministrin Edi Rama. Sipas anal...