Etiketa: is_tag

Morinë: Hapja e kufijve ka dhënë efekte; rriten kalimet e qytetarëve me 15 për qind më shumë.
Fundjava në Morinë ka nisur me një fluks të artë të qytetarëve  të Kosovës dhe mjeteve që kanë hyrë në Shqipëri për pushime në bregdetin shqiptar ndërkohë që lëvizja pa kontrolle në kufi po zb...
Sondazhi i Institutit Amerikan: Në Kosovë duan më shumë Erdoganin se Albin Kurtin
Sipas rezultateve të publikuara nga Sondazhi rajonal për Ballkanin Perëndimor për vitin 2022 në kuadër të projektit të institutit amerikan “Instituti Republikan Ndërkombëtar”, pëlqye...
Vdes regjisorja Vjosa Berisha
Këtë të entje është ndarë nga jeta, regjisorja e mirënjohur Vjosa Berisha. Berisha, e cila në fillim të vitit 2021 ishte diagnostikuar me kancer në vezore, ka ndërruar jetë në spi...
Mbledhje e dy qeverive/ Ministrat shqiptarë bashkë në autobus drejt Kosovës
Ditën e sotme 20 qershor, Kosova dhe Shqipëria do të mbajnë mbledhjen e 8-të të përbashkët qeveritare, ku pritet firmosja e disa marrëveshjeve.  Në axhendën e bërë publike, pritet që gjithçka të ...
Ambasada Ruse: 306 luftëtarë nga Shqipëria dhe Kosova erdhën në Ukrainë, 103 janë vrarë
Ambasada ruse ka publikuar në faqen e saj zyrtare në Facebook, listën e mercenarëve që kanë shkuar të luftojën në Ukrainë, kundër Rusisë, që kur nisi agresioni rus, që nga data 24 shkurt e këtij v...
Në Maqedoni veteranët marrin deri në 800 euro plus shtesa, në Serbi deri mbi 1000 euro – Kosova s’iu jep as sa paga minimale
Nga Blerta Ahmeti Albanian Post/ Shtetet e Ballkanit Perëndimor (Kosova, Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Maqedonia e Veriut dhe Serbia) shpesh jepen si emërim në grup. Jo vetëm ...
Valon Syla: Edi Rama është më lider, më shmeker e më me stil se zilamat e Qeverisë Kurti
Analisti dhe gazetari Valon Syla ka thënë se shqiptarët janë me fat që e kanë kryeministër Edi Ramën, duke thënë se ka cilësi lidershipi dhe se është i klasit Evropian e Perëndimor, raporton Express...
Çitaku reagon ndaj Besnik Bislimit për shpërndarjen e postimit ku Edi Rama quhej “pro-serb”
Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar ndaj zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, i cili shpërndau një postim në profilin e tij personal në facebook ku Edi Rama quhej “pro-serb”, postim t...
“Luftë” fotosh, mes Vjosa Osmanit dhe Edi Ramës, që flet më shumë se çdo gjë tjetër
  Marrëdhënia e drejtuesve të Kosovës, Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit, me Edi Ramën, nuk është e mirë, dhe kjo tashmë nuk është një gjë e re. Por duket se ata nuk e fshehin pakënaqësinë nda...
Berat Buzhala: Mllefi i Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit ndaj Ramës në një foto
  Berat Buzhala ka publikuar fotografinë që Vjosa Osmani ka zgjedhur të ilustrojë darkën me Schulz. Gazetari shkruan se: "Kqyre cfare foto ka zgjedhe Presidentja Osmani, me ilustru darken ...