Etiketa: is_tag

Kosovë: Si u ngrit ‘nga hiri’ Partia e Rugovës dhe si ra Vetëvendosja?!
Intervistoi Donika Krasniqi/ Express Lidhja Demokratike e Kosovës ka arritur një rezultat spektakular të zgjedhjeve, derisa rënia e Vetëvendosjes në zgjedhjet e së dielës është evidente. Kështu vle...
Deputeti Melaim Zeka, gazetar, arrestohet i dyshuar për ‘skema mashtrimi’.
Deputeti kosovar i ‘Nismës për Kosovën’,  Milaim Zeka është arrestuar të hënën nga Policia e Kosovës. Siç njofton gazeta Express arrestimi i tij ka ndodhur për dyshimet se Zeka ka qenë i përfshirë...
Policia e Shqipërisë dorëzon Sadri Ramabajën; kishte në plan vrasje politikanësh në Kosovë
Sadri Ramabaja i Vetëvendosjes i cili u arrestua mbrëmë në Durrës nga autoritetet shqiptare, tashmë gjendet në Kosovë. Sipas burimeve të Indeksonline, policia e Shqipërisë i ka dorëzuar sonte r...
Bora e parë në gjithë Kosovën. FOTO
Sot që nga orët e hershme të mëngjesi ka filluar të bie bora e parë në gjithë vendin, njofton KosovaPress, e cila sjell edhe foto nga bora e parë. Bora mund të vërehet më shumë në zona rurale, ...
Në Serbi vihen paralele mes Kosovës dhe Katalonjës.
Studiuesi i Institutit ndërkombëtar për politika dhe ekonomi në Serbi, Dusan Prorokovic, pas reagimit të Komisionit Europian, të cilët thanë se rasti i Kosovës nuk është i njëjtë me atë të Katalon...
Në një studio tv në Kosovë rrihen dy deputetë, por arrestohet vetëm njëri, Zeka.
Është arrestuar Milaim Zeka, njëri nga deputetët që u shfaq në sudio në konflikt me deputetin tjetër Frashër Krasniqi. I ndyri, që ishte më i dhunshëm, është i lirë. Ngjarja ka ndodhur dje: ...
Deputetët e Kosovës, koflikt fizik në një studio televizive. VIDEO
Ka degjeneruar në konflikt me grushte, një emision në “Info Magazinë” më Kosovë, ku të ftuar ishin deputeti i NISMA-s Milaim Zeka, dhe deputeti i ri i Vetëvendosjes Frashër Krasniqi, raporton 'Exp...
Protokolli!, këtu është pika më e rëndësishme e vizitës së Haradinaj
Sot kryeministri i sapo- zgjedhur në Kosovë, Ramush Haradinaj, ka nisur një vizitë zyrtare në Tiranë. Zoti haradinaj është pritur nga homologu i tij Edi Rama me protokollin më të lartë shtetëror....
Ramush Haradinaj merr detyrën e kryeministrit të Kosovës, me ceremoni shtetërore/ FOTO
Ramush Haradinaj ka marrë zyrtarisht detyrën si kryeministër i vendit. Detyra e kryeministrit i është dorëzuar nga kryeministri i deritanishëm, zoti Isa Mustafa. Veritas.com.al/   ...
Në Tiranë ‘mallkojnë’ Gjergjin- Skënderbe, në Kosovë shugurojnë Katedralen ‘Shën Tereza’.
Nga: L. Skiro/ Zhurmës së madhe mbi ‘mbulimin’ e përmendores së Gjergj Kastriotit- Skënderbeu, në sheshin kryesor në Tiranë, ditën e festës së Bajramit, ngjarjet po i përgjigjen me pamje të ndr...