Etiketa: is_tag

Shtohen tensionet në veri të Kosovës, plagoset një polic! Patrulla u sulmua nga persona të maskuar!
Pak pas shtimit të forcave në veri të Kosovës, një grup personash të maskuar dhe të armatosur kanë sulmuar patrullën e efektivëve. Për pasojë, ka mbetur i plagosur një polic, i cili mori dëmtime t...
Tirana dhe Prishtina mbledhje të përbashkët të Kuvendeve! Rama: Njohja e Kosovës s’do vonojë, Thaçi i munguari i kësaj salle!
27 nëntori do të jetë një datë e shënuar në kalendarin e historisë së Shqipërisë dhe Kosovës, si dita e mbledhjes së parë të dy kuvendeve që nga shpallja e pavarësisë. Kuvendi i Shqipërisë, mirëpr...
Lirohen nga paraburgimi 3 infermieret që dhunuan të moshuarën në Pejë
Gjykata Supreme e Kosovës ka vendosur që të lirojë nga paraburgimi 3 infermieret që dhunuan të moshuarën në azilin e pleqve në Pejë. Aurona Pelaj, Altina Rexhepi dhe Remize Kuqi do të hetohen në g...
Uashingtoni e quan hap gjigant përpara marrëveshjen Kosovë -Serbi
Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë mirëpritur marrëveshjen Kosovë -Serbi të arritur të mërkurën vonë në Bruksel “Shtetet e Bashkuara mirëpresin marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe S...
Kosovë/ Lista Serbe kthehet në Kuvend, por me emra të rinj deputetësh.
Ndryshe nga sa është pritur, pikërisht për shkak të situatës në veri dhe vendimit të Listës Serbe për t’u larguar në institucione, nëntë anëtarë të Listës Serbe kanë pranuar të zëvendësojnë ata të...
Tensione në Kosovë/ Krasniqi flet pas takimit me Kurtin: ‘As qeveria vetë nuk e di në çfarë rruge ka hyrë’.
Memli Krasniqi, kreu Partisë Demokratike të Kosovës tha pas takimit me Albin Kurtin se doli nga mbledhja me një pasiguri për qeverinë dhe kryeministrin e Kosovës, Kurti. "Fatkeqësisht nuk kemi ...
Serbia vendos ushtrinë në gjendje gatishmërie në kufi me Kosovën
Nisja e zbatimit të vendimit të qeverisë së Kosovës për targat, ku prej ditës së sotme nis këshillimi i drejtuesve që t’i konvertojnë ato, ka bërë që Serbia të vendosë ushtrinë e saj në gjendj...
Hakerat zbulojnë planin për vrasjen e Albin Kurtit, i dyshuari ekspert i snajperit nga Shqipëria
Në vitin 2021, Njësia Kundër Terrorizmit në Kosovë ka zbuluar një plan për të vrarë kryeministrin Albin Kurti dhe dy persona të tjerë; autor i vrasjes do të ishte një shtetas nga Shqipëria. Të...
Nis zbatimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi për qarkullim me letërnjoftime
Ka nisur mesnatën e sotme zbatimi i marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, sa i përket dokumenteve për hyrje-dalje. Kjo marrëveshje është arritur më 27 gusht, me ndërmjetësimin e t...
Takimi Vucic- Kurti: Borrel “ S’ka marrëveshje, por as dorëzim!”
  Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borell, ka folur pas takimit me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, dhe presidentin serb, Aleksandër Vuçiç, ta...