Etiketa: is_tag

Kosovë: Duket sikur vdiq shpresa për qeveri. LVV-ja e LDK as marrëveshje, as shenjë jete se mund të takohen më.
Duket se në Kosovë vdiq shpresa për qeveri mes LVV dhe LDK, përderisa nuk ka asnjë sinjal jete se mund të takohen përsëri- edhe pse pa fryt. 17:53 Pas tri ditë takimesh, Vetëvendosje dhe LDK...
Kosovë, para takimit me presidentin/ LDK-ja e cilëson VV-në jokorrekte dhe të papërvojë
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka mbaruar takimin e me grupin parlamentar të këtij subjekti. Nuk është lëshuar asnjë deklaratë për publik, por burime të Koha.net, kanë bërë të ditur se nuk është marrë...
Sot, Anton Çeta do të ishte 100 vjeç/ Pajtimtari i gjaqeve mes shqiptarëve.
Në 100 vjetorin e lindjes së studiuesit e mbledhësit të folklorit, pajtuesit të shqiptarëve, Anton Çetta, Dega e Folklorit e Institutit Albanologjik të Prishtinës është mjaftuar me një postim në r...
Kosovë/ Nënkryetari i LDK, Haziri, flet për ‘zgjedhje të reja’. Nuk kthehemi në bisedime me Kurtin!- thotë ai.
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri në një intervistë për KosovaPress, thotë se veprimi- siç e cilëson të ‘njëanshëm’ për propozimin e Glauk Konjufcës për kryetar të Kuvendi...
Ambasadori amerikan, Kosnett, takon edhe Kurtin pas Mustafës, i kërkon formimin e Qeverisë
(Foto: Arkiv)/ Gjatë ditës së sotme, ambasadori Kosnett ka takuar edhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, që ishte i shoqëruar edhe me nënkryetarët Agim Veliu e Vjosa Osmani si dhe me anëtarin e ...
Kosovë/ Kurti nuk i shkon as në ftesën e tretë Thaçit.
Edhe pse ftesa ishte bërë që të hënën ‘le të takohemi në çfarëdo orë’ megjithatë Albin Kurti nuk është ‘bërë i gjallë’. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka refuzuar edhe ftesën e ...
Kosovë/ Leksione Kushtetuese mes LVV dhe LDK, përplasje në distancë mes Kurtit e Mustafës
Kurti e Mustafa përplasen në distancë se në duar të cilit është formimi i Qeverisë Presidenti Hashim Thaçi, nuk do të caktojë datën se kur do të formohet qeveria, ka thënë kryetari i Vetëvendos...
Haradinaj e quan mashtrues Kurtin, ‘nuk do ta krijojë qeverinë; por mos- krijimi i qeverisë së tij është në të mirë të Kosovës’.
Kryeministri në detyrë dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj duke e quajtur sërish Albin Kurtin mashtrues, ka deklaruar se ai çdoherë ka bërë politikë dhe ka punuar pë...
Politologët në Prishtinë: ‘Presidenti respektoi ligjin, Albin Kurti po blen kohë…’
Koment/  Gjatë ditës së djeshme presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i ka dërguar dy ftesa kryetarit të LVV-së, si partia e parë e dal nga zgjedhjet e 6 tetorit për ta madatuar për formimin e qev...
Vuçiq: ‘Nëse Kosova e heq taksën, atëherë bisedojmë; nëse jo, nuk është gjë, faleminderit’.
Kreu i shtetit serb, Aleksander Vuçiq, ka preazantuar sot projektin e tij për pesë vitet e ardhshme duke treguar se do të ndajë për të ashtuquajturën “Zyra për Kosovën’ një shumë shtesë prej 150 m...