Etiketa: is_tag

Prokuroria i kthen përgjigje KQZ-së: Kokoneshi dhe Ismailajni nuk preken nga ligji i dekriminalizimit. U denoncuan nga opozita.
Prokruroria e Përgjithshme i ka kthyer përgjigje Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, për Fredi Kokoneshin dhe përr Qerim Ismailajnin, të dy të denoncuar nga opozita, si persona që preken nga ligji p...
Zgjedhjet në Kukës/ KQZ thotë se PD regjistrohet në zgjedhje, kryetari Lulzim Basha.
Kryekomisioneri, Ilirjan Celibashi ka vendosur të regjistrojë në zgjedhjet e 24 shtatorit në Kukës Partinë Demokratike, me kryetar Lulzim Bashës. Sipas Celibashit, Basha plotëson të gjithë kërk...
KQZ certifikon rezultatin, PS zyrtarisht fituese e zgjedhjeve, opozita nuk njeh procesin
U deshën gati tre muaj nga organizimi i zgjedhjeve të përgjithshme vendore që të miratohej rezultati përfundimtar i tyre nga ana e KQZ-së. Komisioni Rregullator aprovoi tabelat përmbledhëse ven...
KQZ merr vendimin për zgjedhjet për bashkinë e Rrogozhinës në 23 korrik
Më 23 korrik, qytetarët e Rrogozhinës do t’u drejtohen sërish kutive të votimit për të zgjedhur kryetarin e ri të Bashkisë. Ky projektvendim do të miratohet ditën e hënë në seancën publike të KQZ-...
Rinumërohen votat në 3 QV në Elbasan, KAS: Rezultati, në përputhje me atë që u shpall.
  Edhe pas rinumërimit të fletëve të votimit në 3 qendra votimi në Elbasan, me kërkesë të koalicionit “Bashkë Fitojmë”, rezultati për kryetarin e bashkisë mbetet i pandryshuar. Komisioni i ...
KAS i kërkon KQZ-së hapjen e kutive për Bashkinë e Belshit
Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve (KAS) do i kërkojë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, rihapjen e kutive të votimit për Bashkinë e Belshit. Vendimi është marrë në mbledhjen e zhvilluar këtë ...
KQZ i jep zyrtarisht mandatin kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mëngjesin e kësaj të premte ka dhënë zyrtarisht mandatin për kryebashkiakët, 6 kandidatëve fitues të zgjedhur më 14 maj. Sot është dhënë mandati për kandidatin e ...
Edhe pse ndodhet i burgosur për krim elektoral, KQZ i jep mandatin Fredi Belerit
KQZ dha vendimin sot për rezultatin e zgjedhjeve për 12 këshilla bashkiak dhe 12 mandate për kryetar bashkie. Mes tyre përfshihet edhe mandati i Himarës që e ka fituar kandidati i ‘BF’, Fredi B...
Zgjedhjet/ Celibashi shkruan letër: Të shmangim incidentet për 14 Maj.
Ndërsa na ndajnë edhe dy ditë nga zgjedhjet e 14 Majit, kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi i është drejtuar me një letër Prokurorit të Përgjithshëm, Olsian Çela, drejtuesit ...
Përdorën Facebook-un e Bashkisë për fushatë elektorale, KAS gjobit me 100 mijë lekë 15 kryebashkiakë
Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve kërkoi gjobitjen e 20 kryebashkiakëve socialistë nën argumentin se kishin përdorur asete publike për fushatë elektorale. Këtë kërkesë Celibashi ia depozito...