Etiketa: kqz

Kë njeh KQZ në krye të PD? Ja si përgjigjet Celibashi
Mes Sali Berishës apo Enkelejd Alibeajt, përfaqësues të Partisë Demokratike në KQZ, Ilirjan Celibashi duket se do të presë vendimin e Gjykatës së Tiranës.  Në bashkëbisedimin me mediat, pyetur ...
Shtëpia e Lirisë mbeti pa liri/ Koalicioni i Berishës regjistrohet …pa Berishën
Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka shpallur zyrtarisht regjistrimin e koalicionit “Shtëpia e Lirisë”, midis Lëvizjes Socialiste për Integrim, Komisionit të Rithemelimit dhe ...
Ilirjan Celibashi: Nuk mund të pranohet Komisioni i Rithemelimit i Berishës në koalicion me LSI
Ilirjan Celibashi deklaroi sot se nuk mund të pranohet Komisioni i Rithemelimit të Berishës në koalicion me LSI-në. "Së pari për legjitimitetin e kërkesës unë mund të them se ne po e diskutojmë...
KQZ nxjerr Berishën jashtë ‘Shtëpisë së Lirisë’. LSI në koalicion vetëm me Nard Ndokën
Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka përjashtuar Komisionin e Rithemelimit të Sali Berishës nga zgjedhjet e 6 marsit. Në shyrtimin e e kërkesës së Lëvizjes Socialiste për Inte...
Dy gjysmat e PD përplasen edhe në KQZ, Celibashi i jep të drejtë përfaqësuesit të Bashës
Përplasja e radhës e Partisë Demokratike ka ardhur këtë herë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ku u mbajt edhe seanca e parë për nisjen e procesit të pjesshëm zgjedhor në gjashtë bashki të vend...
Zgjedhjet e 25 prillit/ KQZ çon për ndjekje penale 67 numërues që dyshohet se shkelën ligjin
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka çuar për ndjekje penale, 67 numërues të cilët shkelën ligjin në zgjedhjet e 25 prillit. Numëruesit u kanë hequr apo shtuar vota kandidatëve për deputetë në zgje...
Kryebashkiaku i Mallakastrës qëndron në detyrë! Nuk është në kushtet e ndalimit për të ushtruar funksionet/ KQZ
Kreu i KQZ Ilirjan Celibashi, ka lexuar pak më parë vendimin e institucionit që ai drejton, për kryebashkikaun e Mallakastrës Qerim Ismailaj. Prokuroria e Përgjithshme gjeti se para vitit 2000, Is...
Ish-i burgosuri politik: Babai i kryetarit të ri të KQZ-së djersitej kur më torturonte, i servilosej për pozita UDB-së
Ish-i burgosuri politik, Haki Morina ka reaguar pasi që Vjosa Osmani pas shkarkimit të Valdete Dakës, emëroi Kreshnik Radoniqin kryetar të KQZ-së.  Morina ka thënë kryetarit i ri KQZ-së, është dj...
Krimi zgjedhor/ Celibashi: Janë depozituar dy vendime për sekuestrime dhe kanë nisur dy hetime
Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi ka reaguar për zgjedhjet e 25 prillit duke treguar se kanë nisur hetimet për falsigikim tyë materialit zgjedhor, rezultateve dhe shkelje të fshehtësisë së votim...
Mblidhet KAS, Pelinku e PD hedh poshtë akuzat e opozitës për votim të dyfishtë
KAS është mbledhur edhe sot, mbledhje kjo ku do të vijojë shqyrtimin e ankimeve të rezultatit të 25 prillit për qarkun Vlorë, Gjirokastër dhe Berat. Nënkomisionerja Shtetërore e Zgjedhjeve, Lea...
Faqja 1 prej 912345...E fundit »