Etiketa: is_tag

Të rrezikuar nga Presidenti, anëtarët e KQZ shoqërohen nga truproje të Njësisë Speciale të Policisë
Pesë anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve iu është vendosur truprojë nga Njësia Speciale e Policisë. Me sa duket situata e tensionuar politike dhe dalja e KQZ kundër Presidentit të Republ...
Mblidhet KQZ/ Biba: Dekreti i Metës i pavlefshëm. Zguri braktis mbledhjen
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zhvilluar një mbledhje urgjente pas vendimit të Presidentit Ilir Meta që sot firmosi para kamerave dekretin për ‘zhdekretimin’ e zgjedhjeve dhe anulimin...
Kolegji zgjedhor rrëzon padinë e PD- LSI për komisionerët
Sot, Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, të cilat depozituan padi ndaj Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në lidhje me regjistrimin e komis...
BD: Përfaqësuesit e qeverisë në KQZ rrëzojnë arbitrarisht kandidatin tonë në Berat
Në një deklaratë për mediat, Bindja Demokratike sfidon përfaqësuesit e qeverisë në KQZ për një vendim të padrejtë ndaj kandidatit të saj në Berat: Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i dominuar nga ...
PD-LSI me anëtarë në KZAZ? KQZ rrëzon kërkesën e dy partive jashtëzgjedhore.
KQZ me 4 vota pro dhe një kundër rrëzoi kërkesën e PD-LSI për të pasur anëtarët e saj në KZAZ. Më herët përfaqësuesi ligjor i PD, Ivi Kaso i kërkoi KQZ-së të zbatojë ligjin dhe të pranojë kërke...
Edhe tre deputetë të LSI do të betohen në seancën e parë të Kuvendit. Kuvendi bëhet me 96.
Betimi i tre deputetëve mund të kryhet nesër në seancën plenare të Kuvendit. Pritet që kolegët e tyre të LSI të kenë rrethuar selinë e Parlamentit me qëllim që të ndalojnë pounimet e tij dhe vetë ...
KQZ bën thirrje ‘imediate’ për listat e komisionerëve. PD-LSI në ‘mosbindje zgjedhore’
KQZ ka bërë thirrje që partitë të dorëzojnë listat e komisionerëve “ sot, jo më vonë!”. PD dhe LSi nuk përgjigjen. Sot në mëngjes KQZ u bëri thirrje partive pjesëmarrëse në zgjedhjet lokale të ...
6 deputetë të rinj marrin sot mandatet në KQZ, nesër në Kuvend
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) këtë të hënë pritet të bëjë zëvendësimin e 6 mandateve të lëna nga deputetët e PD dhe LSI. Në rendin e ditës të mbledhjes KQZ ka parashikuar dhënien e manda...
Opozita parlamentare me 10 deputetë, deri tani; nesër marrin mandatet edhe 6
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e hënë zyrtarisht do u japë mandatin edhe gjashtë kandidatëve nga listat vijuese të PD-së dhe LSI-së. Kandidatët që kanë pranuar që të marrin mandatin janë tre...
Opozita bie në krizë, humb parlamentin dhe i drejtohet KQZ me turma
Pasi ka dështuar në qëllimin e vet për të mos lejuar punimet e Kuvendit, Opozita ka gjetur punë duke iu drejtuar selisë së KQZ. Lulzim Basha, kryetar i PD iu ka kërkuar protestuesve të shkojnë së ...