Etiketa: is_tag

KQZ, drejtpërdrejt me shikuesit.
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri po mban mbledhje e parë për sot, ku pritet të njoftohet lidhur ecurinë e procesit zgjedhor. https://youtu.be/h767WpRMreg...
KQZ i frikësuar nga ‘kolapsi’ i mundshëm në zgjedhje.
(FOTO: Drilona Hoxhaj, zëdhënëse e KQZ)/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka paralajmëruar se procesi zgjedhor po shkon drejt kolapsit, pasi drejtuesit e administratës publike nuk po lejojnë komi...
Hysen Osmanaj jep dorëheqjen si nënkryetar i KQZ, hap vendin për ish kryetarin Denar Biba
Nënkryetari i KQZ-së, Hysen Osmanaj ka paraqitur sot dorëheqjen nga ky pozicion. Ai nuk do të jetë më nënkryetar i KQZ, por do të vazhdojë të jetë anëtar i tij. Dorëheqjen e Osmanajt e bëri sot...
Sot KQZ ndan fondet publike për 18 partitë në garën elektorale.
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do të mblidhet sot, e mërkurë, rreth mesditës për të miratuar ndarjen e fondit publik për 18 subjektet zgjedhore qe do konkurrojnë në zgjedhjet parlamentare të...
18 parti në zgjedhjet e 25 qershorit. Ja renditja sipas KQZ.
Në Komision Qendror të Zgjedhjeve është hedhur shorti për renditjen e partive politike në fletën e votimit të zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit. Numri 1 ka dalë Lëvizja Socialiste për Integr...
Basha firmos vendimin, PD regjistrohet për zgjedhjet e 25 qershorit.
Partia Demokratike ka depozituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, kërkesën për të marrë pjesë në zgjedhjet e 25 qershorit dhe në zgjedhjet e pjesshme në Kavajë. Gjatë orëve të mbetura deri ...
KQZ merr vendimin përfundimtar: Tom Doshi në rrugë të mbarë drejt mandatit të ri të deputetit
Tom Doshit nuk do t’i hiqet mandati. Ky është vendimi i sotëm i KQZ-së. KQZ  ka vendosur kundër heqjes së mandatit të deputetit Doshi- që ishte një kërkesë e paraqitur në KQZ. “Vendimi nga KQZ ...
Kryetari i KQZ jep dorëheqjen para se t’i vinte urdhri. “Ndërrojmë kuajt në mes të lumit”- tha
  Raportohet se kryetari i KQZ, u ul të shkruajë një letër ku kërkonte dorëheqjen, edhe pse ishte paracaktuar largimi i tij. Formula e bashkë-qeverisëse PD- PS dhe mbyllja e krizës politik...
Regjistrimi në KQZ, pas datës 28 Prill, është nul.
Nga Hysen Osmanaj, Klement Zguri, Vera Shtjefni* Tre anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), informojnë opinionin publik se deklaratat e KQZ të ditëve të fundit (datat 29 dhe 30 pril...
Mbrëmë në ora 00.00, ka mbaruar afati ligjor për regjistrimin e kandidatëve në KQZ/ Bylykbashi
"Mbrëmë në mesnatë ka kaluar afati ligjor për regjistrimin e listave të kandidatëve për deputetë", deklaroi sot Oerd Bylykbashi. Deputeti i PD-së ishte sot pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ...