Etiketa: is_tag

“Dimër” në Kukës, bora zbardh zonat malore.
KUKËS– Pranverë me borë. Ky është peizazhi, që iu shfaq para syve këtë të enjte banorëve të  zonave të thella malore, kryesisht në verilindje të Shqipërisë. Në Shishtavec të Kukësit reshjet e d...
Bllokohet për një javë segmenti Kukës-Morinë/ Do të vendoset bazamenti i urës së re, ja si devijon qarkullimi
Segmenti 3 kilometra i aksit Kukës-Morinë në rrugën e Kombit, prej kësaj të hëne pas orës 14:00 do të jetë i bllokuar deri në përfundimin të punimeve të shtresave rrugore në rrugë e përafrimit në ...
Bora ka zbardhur Korçën dhe Kukësin, nisin vështirësitë në zonat e thella.
Krahas fshatrave të Korçës, reshjet e dëborës kanë zbardhur edhe zonat e thella të qarkut të Kukësit. Në zonat mbi 1000 metër lartësi mbi nivelin e detit, trashësia e dëborës arrin në 15 centim...
Socialistët fitojnë me diferencë të thellë/ PD e Kukësit: ‘Humbën Berisha e Meta për herë te dytë!
Kryetari i degës së Partisë Demokratike, Arif Rexhmati në Kukës ka reaguar pas fitores së kandidatit socialist, me 13 026 vota kundrejt rivalit opozitar, kandidatit të koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’...
Rama shpall fitoren në Kukës: ‘Shembullore! Flet qartë për besimin tek PS’.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar mëngjesin e sotëm për zgjedhjet në Kukës mes kandidatit socialist Albert Halilaj dhe atij të Berishës, Emri Vata. Ky i fundit rezulton me mbi 3600 vota mbrapa riva...
PS drejt fitores së Bashkisë së Kukësit, fitore më e thellë se në 14 maj
Partia Socialiste është drejt fitores së Bashkisë së Kukësit. Gazetarja e ABC News, Erneta Shevroja raporton se kanë mbetur edhe 10 kuti për t”u numëruar, teksa kandidati socialist, Alber Halilaj ...
Zgjedhjet në Kukës/ KAS rrëzon “Bashkë Fitojmë”, njihet Lulzim Basha si kryetar i PD
Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve vendosi të rrëzojë ankimimin e koalicionit Bashkë Fitojmë të cilët kundërshtonin regjistrimin e  Partisë Demokratike me kryetar Lulzim Bashën në zgjedhjet ...
Presidenti dekreton datën: Më 24 shtator zgjedhje për kreun e bashkisë Kukës
Presidenti i Republikës Sh.T.Z.Bajram Begaj shpalli sot dekretin nr. 186 datë 11.08.2023 për “ Caktimin e datës së zgjedhjeve për Kryetar të Bashkisë Kukës”. Presidenti caktoi datën 24 shtator ...
Kush është prokurori Xhevahir Lita i cili u arrestua sot me urdhër të SPAK?
Xhevahir Lita Xhevahir Lita, prokuror në qarkun e Kukësit është arrestuar sot nga policia në kuadër të një megaoperacioni që po zhvillohet në Tiranë, Shkodër e Kukës. Mësohet se akuzat për t...
Arrestohen kryeprokurori i Kukësit dhe biznesmeni Pëllumb Gjoka. Policia e Shtetit aksion në disa qytete me disa të arrestuar
Policia e Shtetit ka zhvilluar një megaoperacion në disa qytete të vendit ku ka arrestuar policë, biznesmen dhe prokurorin e Kukësit. Operacioni u shtri në disa qytete, duke përfshirë Tiranën, ...