Etiketa: is_tag

Tani është dimër, ftohtë; nuk digjen mandatet!
Nga: L. Skiro/ Në fakt duhej të kishte ndodhur e kundërta: Sot , në të ftohtë, duheshin djegur mandatet e deputetëve, sepse të paktën do të vlenin për një ngrohje... Tjetër vlerë nuk kanë më mandat...
Nëse nuk i djeg mandatet, Lul Basha bëhet luledielli
Nga Enkel Demi/ Opozita e Lulzim Bashës pësoi humbjen më të rëndë të historisë së saj të shkurtër. Nuk është humbja e zgjedhjeve, as tkurrja e Partisë Demokratike në elektorat, por sot u shënua fatal...
‘Intriga’ që e le protestën e opozitës nesër pa ‘shënjestër’: Rama u ikën.
(FOTO: Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor në mbledhjen jo- informale, Durrës, gusht 2017)/ Nga: L. Skiro/ Nesër, e hënë, në ora 9.30, opozita (PD+LSI) ka vendosur që të ‘shpërthejë’ në një pro...
Prokurori mbetet vetëm.
Sot në ora 15.00 nis seanca dëgjimore e Kuvendit për shtatë kandidatët e paraqitur për postin e Prokurorit të Shqipërisë. Por, ende pa u pyetur dhe pa u zgjedhur, Prokurori i përgjithshëm, mbet...
Berisha në Kuvend akuzon: Kush i fut në xhep paratë e buxhetit përmes biznesmenit Klodian Zoto?!
Ish kryeministri Sali Berisha ka folur për disa koncesione korruptive, që janë dhënë me ‘bekimin’ e kryeministrit Edi Rama dhe ministrin e Financave Arben Ahmetaj. Të dy kanë marrë para nën dor...
PS hedh poshtë amendamentet e PD mbi buxhetin: “Ide të vitit 2005”.
Partia Demokratike kishte njoftuar opinionin publik se në seancën e sotme plenare të Kuvendit do të paraqiste disa amendamente që ‘nuk do ta lejonte Ramën’ të kalonte buxhetin “ e larjes së parave...
Opozita deklaron se nesër në Kuvend do ta tregojë veten.
Sot kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë para mediave për të informuar për qëndrimin që do të mbajë kjo forcë në parlament. Basha tha se nesër Rama ka ndërmend të finalizojë buxhetin e parave të p...
Kuvendi voton, afër mëngjesit, projektbuxhetin e vitit 2018 vetëm me votat e PS
Pas një seance të gjatë, e cila zgjati deri në orët e para të mëngjesit të së premtes, Kuvendi i Shqipërisë arriti më në fund të votojë në parim projektbuxhetin e vitit 2018. Në seancë, në mome...
Kuvendi ka miratuar buxhetin faktik 2018, natën, vetëm me votat e PS-së
Kuvendi i Shqipërisë ka mbyllur punimet, pas mesnate,  pas rreth 13 orësh diskutime, duke miratuar buxhetin faktit me 73 vota pro. Gjithashtu, është miratuar projektligji për shpenzimet dhe tar...
IMUNITETI I DEPUTETIT SAIMIR TAHIRI MBROHET NGA SOCIALISTËT NË KUVEND
Kuvendi ka rrëzuar kërkesën e prokurorisë për heqjen e imunitetit dhe arrestimin e deputetit Saimir Tahiri. Me 75 vota pro e 60 kundër, kuvendi miratoi hetimin e Saimir Tahirit, sipas propozimi...