Etiketa: is_tag

LUFTA MBAROI, POR ËSHTË E VËSHTIRË
  Frrok Çupi/ Tani ndodhen të gjitha në fund të betejës, ose edhe në fushë të betejës. Lufta ka mbaruar pa u dukur. Qeveria është dorëzuar, edhe pse nuk e ka thënë. As u ka “grat” fjala, as...
Trump shkon në luftë. Mbledh rreth vetes të vetët dhe kundërshtarët.
Presidenti Trump urdhëroi sulmin me raketa cruise kundër bazës ajrore ushtarake të regjimit Sirian, në përgjigje të sulmit me armë kimike të kryer nga regjimi në fillim të kësaj jave. Në ora  8...
Clare Hollingworth, korrespondente Angleze e Luftës, vdes në moshën 105 vjeç. VIDEO
(FOTO: Clare Hollingworth e fotografuar kohët e fundit)/ Clare Hollingworth, koresponente lufte veterane britanike  i dha publikut lajmin e parë se Lufta e Dytë Botërore filloi. Ajo vdiq në Hon...
Luftë mbi Krishtlindjet
  Nga: Ken Klukowsi Militantët ateistë nga “Freedom From Religion Foundation” kërcënojnë se do të padisin St. Bernard të Ohio-s për maketin e skenës së lindjes së Krishtit, një ekspozim...
Evakuimet në Aleppo. Frika për atë çka do të ndodhë më pas
 (FOTO: Aleppo sot në evakuim) Rusia është angazhuar në ndërprerjen e luftimeve në province e Idleb-it, drejt së cilës është drejtuar karvani i evakuimit të rebelëve dhe familjeve të tyre të st...
Pse Obama e shpalli “Luftën” në Athinë?
  Frrok Çupi/ Pardje presidenti amerikan, Barack Obama, mbërriti në Athinë; ndërsa dje, që aty “shpalli”  Luftën Cvile dhe Luftën e Tretë në botë. “Duhet t’i bëhemi mburojë rritjes së disa ...
Gjysma e Rusëve kanë frikë nga Lufta
    Rreth gjysma e rusëve kanë frikë se bombardimet e Moskës mbi Aleppo në Siri do të shkaktojnë Luftën e Tretë Botërore- sipas një sondazhi të publikuar të Hënën. Moska, një al...
Trump kundër Luftës së Tretë; do të takojë Putinin para 20 Janarit
Nga: Veritas.com.al/ Rreziku i një Lufte të tretë pas krizës së marrëdhënieve mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara është shfaqur, së pari në mediat amerikane. Edhe analistë të ndryshëm të çësht...