Etiketa: is_tag

Ura e Zogut në Milot fundoset 2 metra, monumenti i kulturës në rrezik.
Reshjet e dendura të shiut të rëna gjatë një dite më parë dhe pothuajse gjatë gjithë natës kanë sjellë probleme në disa qytete të vendit, kryesisht në fshatrat e Shkodrës, Lezhës si dhe të Fushë-K...
Përplasje me armë në Milot, dy të vdekur
Miloti është tronditur mbrëmjen e sotme nga të shtëna me armë zjarri. Sipas burimeve  ka ndërruar jetë Ylli Brahimi si dhe një person tjetër me mbiermër Preçi. Ende nuk dihen motivet, ndërko...
Aksident tragjik në aksin Milot-Rubik, humb jetën fëmija 3-vjeçar dhe babai i tij
Një fëmijë 3 vjeç dhe i ati i identifikuar si Shkurt Prenga, rreth 30 vjec ndërruan jetë si pasojë e një aksidenti rrugor në segmentin Milot-Rrëshen. Ngjarja ndodhi rreth orës 16 e 30 minuta të së...
Aksident rrugor në Kurbin, 3 të vdekur! Viktimat, të afërm, ktheheshin nga një funeral.
Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e tre personave ka ndodhur në aksin rrugor Milot-Mamurras.  Mësohet se mjeti tip “Toyota” ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga, përplasur me hekurin...
7 të plagosur nga shpërthimi i gazit në karburantin e kryqëzimit të Shënkollit, Lezhë
7 persona janë plagosur, pika e karburantit është thuajse e shkatërruar, ndërsa janë dëmtuar disa automjete që ndodheshin aty të parkuara. Këto janë pasojat e shpërthimit të cisternës së gazit, në...
Krimi i familjes shfaqet në pazarin e Milotit
Miloti është zgjuar me një krim tronditës mëngjesin e kësaj të diele. Në orën 07.10 një grua 35-vjeçare ka vrarë me armë zjarri bashkëshortin e saj 42 vjeç. Ngjarja e rëndë ndodhi në tregun e M...
Që dje në mesditë tre të rinj kanë humbur jetën në aksident afër Milotit, Policia njofton vetëm sot.
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes pas aksidentit)/ Lajmi është bërë i ditur vetëm sot, por ngjarja tragjike ka ndodhur dje në festën e 1 Majit, në fshatin Adriatik të Milotit Burime zyrtare ...
Në Milot ka ‘shtëpinë’ era; stuhia përmbys një trajner në autostradë.
Një trajler u batua në supertsraden Lezhë-Milot, por fatmirësisht drejtuesi i mjetit nuk mori lëndime. Policia sqaron se ngjarja ndodhi rreth orës 16:00 në afërsi të kryqëzimit të Shënkollit, p...
UPDATED/Milot: Një makinë me pasagjerë bie në lumin Mat, një i vdekur, dyshohet për të tjerë
UPDATED: Policia ka bërë të ditur se shoferi i gjetur pa jetë identifikohet si Viktor Marku; dhe se pas nxjerrjes së makinës nga lumi Mat, rezulton se nuk ka pasur njeri tjetër brenda në makinë...
Si ‘e shkruar’/ Përplaset në rrugë auto-ambulanca, vdes djali i pacientes.
Një aksident tragjik për nga çdo kuptim ak ndodhur sot në Milot. Një auto-ambulancë vinte me urgjencë nga Mati për në Spitalin e Tiranës.  Policia e ka indetifikuar automjetin me targat AA 948 DH,...