Etiketa: moti

I nxehti i verës, prapë sot ka rritje temperature
  Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të ...
Temperaturat arrijnë deri në 41 gradë, më të nxehta qarqet Shkodër, Elbasan dhe Berat.
Sinoptikani Hakil Osmani ka treguar në një lidhje me skype për Top Channel si do të jetë parashikimi i motit për ditët në vijim. Osmani tregoi se problematikë mbetet era që herë pas here do të ...
Fundjava sjell rritje të temperaturave, nuk ka shi edhe gjatë kësaj jave.
Meteorogolu Hakil Osmani ka bërë një parashikim të motit më të detajuar për Klan News, ku ka shprehur se parametri i erës do jetë më i ulët sesa ai i djeshmi dhe se temperaturat deri në datën 20 G...
Të enjten do të bjerë shi! Ja si do të variojnë temperaturat deri në fundjavë
Një lajm i mirë vjen nga Meteoalb në këto ditë shumë të nxehta vere.  Meteoalb bën me dije se deri ditën e mërkurë do të jenë prezentë ditët e nxehta, por nga dita e enjte e deri në fundjavë do...
I nxehti afrikan, ditë ‘ferri’ deri të premten. Termometri do shënojë deri në 43 gradë!
Duke filluar nga dita e sotme e deri të premten, duket se na presin ditë 'ferri', sa i takon temperaturave të larta. Meteorologia Lajda Porja, në një lidhje me Skype për Report Tv, bën me dije se ...
Temperatura arrin 43°C gjatë kësaj jave në fund të korrikut.
Java e fundit e korrikut pritet të jetë shumë e nxehte pasi masa ajrore te nxehta vijnë nga Afrika Qendrore drejt Italisë dhe Ballkanit ku do të sjellin temperatura mbi 40°C. Në Shqipëri temper...
Rikthehet i nxehti afrikan, të mërkurën temperaturat arrijnë mbi 40 gradë!
Fundjava sjell temperatura perfekte për pushuesit, ndërsa të mërkurën rikthehet i nxehti afrikan ku priten temperatura mbi 40 gradë celcius. Meteorologia Adiola Bani tha në Report TV se duke fillu...
Moti në Evropë: Holanda dislokon ushtrinë, viktima në Gjermani dhe Belgjikë
AMSTERDAM/BRUKSEL/BERLIN, 15 korrik /ATSH-DPA-ANSA/ – Holanda ka dislokuar ushtrinë, ndërkohë që përmbytje të mëdha goditën rajonet e saj kufitare me Gjermaninë. Dhjetëra njerëz u detyruan të l...
Sot, një tjetër ditë e nxehtë, temperatura deri në 40 gradë.
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të ke...
Kujdes në fundjavë: Pas kulmit të nxehtësisë bomba me ujë
    Në orët e ardhshme pritet kulmi i nxehtësisë afrikane, por situata e motit është e destinuar të ndryshojë ndjeshëm nga fundjava. Temperaturat në rënie dhe stuhitë e dhunshme në Ver...
Faqja 4 prej 19« E para...23456...10...E fundit »