Etiketa: is_tag

PD iu shkruan prapë fuqive të mëdha rreth përjashtimit të Berishës dhe dhunën e 8 Janarit.
Partia Demokratike mesditën e 21 janarit u ka dërguar një raport të dytë përfaqësive ndërkombëtare në Shqipëri dhe jo vetëm. Kjo lidhur me protestën e 8 janarit të thirrur nga ish kryeministri,...
Basha kërkon largimin e ndërkombëtarëve. ‘Jeni këtu për pasarela dhe për të pirë verë!’, tha Basha
“Ku jeni?- o ndërkombëtarë, thërriti me të madhe Basha i PD para pak minutash. “ Për çfarë jeni këtu? Për të bërë pasarela dhe për të pirë verën shqiptare. Vjedhja është e hapur.”-vazhdoi Basha. ...
Protesta e opozitës monitorohet nga misione ndërkombëtare
Sipas burimeve të Ora News ekspertë të misioneve të huaja që do të monitorojnë protestën janë në  ministrinë e Punëve të Brendshme. Gazetarja e Ora News, Keti Banushi thotë se ekspertë që monit...
Kriza politike/ Ndërkombëtarët nisin takime me numrin Dy dhe Tre të shtetit
Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga Gramoz Ruçi, kryetari i Grupit parlamentar të PS dhe Taulant Balla, nënkryetar i Grupit, ka shkuar në Kryesinë e Kuvendit, tek kryeparlamentari Ilir Meta dhe ...
Ndërkombëtarët të dehur nga kanabasi dhe të korruptuar nga droga!
  Nard Ndoka/ Gjatë këtyre ditëve janë intensifikuar takimet me faktorin ndërkombëtar dhe zyrtarë të lartë të BE. Që të jem korrekt në shumicën e rasteve përfaqësuesit ndërkombëtarë janë...