Etiketa: opozita

“Ekipi i PD si parking makinash të vjetra”/ Rama ironizon opozitën: Luli si rojë që fle gjumë, Monika i bie borisë
Kryeministri Edi Rama teksa prezantoi kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 25 prillit, ironizoi opozitën. Në fjalën e tij, kreu i qeverisë tha se skuadra e opozitës është e çorganizuar, duke e ...
Edi Rama ironizon aleatët e Bashës: Agon Duka- gjeli i Agrares; Dash Shehi- fryma liberale e rakisë; qirja Dule dhe Tym Idrizi i Doganave, Nardi filozofi…
Kryeministri Edi Rama “nuk ka lënë me gjë pa thënë” për aleatët e kreut të PD Lulzim Basha, të cilët do të kandidojnë bashkë në një listë për zgjedhjet e 25 prillit. Gjatë një prezant...
Opozita e re hyn në listat e PS/ Të zgjedhur nga PD dhe LSI, do kandidojnë si socialistë
Partia Socialiste i ka hapur dritën jeshile kandidimit nën siglën e kësaj partie edhe të disa prej deputetëve aktual të opozitës parlamentare.  Deri me tani, prej blerjeve të reja në skuadrën...
Opozita hedh poshtë armët politike, lufën do ta bëjë kundër një njeriu/ Deklaron Idrizi i PDIU
Pasi firmosi marrëveshjen për të hyrë në zgjedhje në koalicion me Partinë Demokratike, kreu i PDIU0së, Shpëtim Idrizi deklaroi se aleanca e tyre nuk ëhstë kundër Partisë Socialiste, por kundër Edi...
Rama: Ne koalicionin e kemi me njerëzit. Në kampin tjetër po punohet për një hibrid
Kryeministri Edi Rama teksa ka mbledhur drejtuesit politik të qarqeve në selinë e PS-së, në një prononcim për media është pyetur për koalicionet parazgjedhore, ku është shprehur sse po punohet p...
Rama: Opozita nuk e njeh spitalin, por terrorizon qytetarët për të fituar pushtet.
Kryeministri Edi Rama nga Fieri akuzoi opozitën se me deklaratat e tyre të përditshme për pandeminë po ngjall terror te qytetarët.  Ai lexuoi edhe mesazhin e një personaliteti të njohur, por ...
Dështon konsensusi për Reformën Zgjedhore, opozita largohet nga komisioni parlamentar.
Edhe  sot nuk eshte arritur konsensus nga palët politike pas mbledhjes së Komisionit të Ligjeve, ku në fund opozita parlamentare vendosi që të largohet. Një orë pas mbledhjes u kërkua nga dep...
Protestat e Bjellorusisë: Maria Kolesnikova ‘merret peng nga disa burra të maskuar’
(Akoma nuk ka ndonjë konfirmim mbi vendndodhjen e  Maria Kolesnikova)/ Burra të maskuar të paidentifikuar kanë arrestuar një figurë kryesore të opozitës në Bjellorusi, sipas mediave lokale. ...
Reforma Zgjedhore/ Sot mblidhet Këshilli Politik, dilema e pafund është: a do të vijë OP Jashtëparlamentare
  Sot mblidhet Këshilli Politik i Reformes Zgjedhore, qe ndryshe Vasili i LSI e ka qujatur ' pazar i gjese se gjalle'. Kreministri Rama e shikon te nevojshme pjsemarrjen e Opozites jashte ...
Presidenti Meta mbledh forcat opozitare, edhe një herë, për ‘mbrojtjen e Kushtetutës’, para shkarkimit.
KOMENT/ Menjëherë pasi ka marrë vesh se procedura e shkarkimit po vazhdon nga Kuvendi, dhe sapo është bërë e njohjur iniciativa e Parlamentit  për reforman zgjedhore pa ‘koalicione parazgjedhor...
Faqja 2 prej 1912345...10...E fundit »