Etiketa: opozita

Luftë ideologjike në Parlament: Opozita largohet duke sulmuar ‘partinë tjetër’.
Opozita parlamentare është larguar nga salla e seancave plenare. Opozita i është përgjigjur thirrjes së deputetit Myslim Murrizi, i cili mori fjalën pas ndërprerjes së dytë të seancës. Murrizi aku...
Opozita parlamentare do të takohet me kryeministrin Rama sot në 19:00
TIRANË- Tre kryetarët e grupeve parlamentare të opozitës në Kuvend, Myslim Murrizi, Nimet Musai dhe Edmond Stojku do të zhvillojnë një takim me kryeministrin Edi Rama në orën 19:00. Mbledhja ...
“Nuk e mora vesh çfarë kërkoi”/ Murrizi flet pas takimit me ambasadoren: I thashë, s’e votojmë “Zgjedhoren”, kemi 3 kushte
Në përfundim të takimit me ambasadorët e SHBA-BE-së, Myslim Murrizi deklaroi se vota e tyre në Kuvend do të jetë kundër kësaj marrëveshje, pasi nuk janë plotësuar tre kushtet e tyre. Murrizi tha s...
PD harron partitë e vogla/ Agron Duka i bindur: Ka marrëveshje mes opozitës dhe PS për mos të ndryshuar sistemin zgjedhor
Prej vitesh partite e vogla satelite te PD kane kerkuar ndryshimin e sistemit zgjedhor. Por dita ditës aleatët e opozitës po shfaqen të zhgënjyer me sjelljen e PD dhe LSI në lidhje me premt...
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, takohet me këshilltarët e Metës, por jo me Metën. Meta në aktin e fundit për të mos njohur Reformën në Drejtësi.
KOMENT -Presidenti Meta sot beri perpjekjen e fundit per te krijuar trazira ne vend, per te mbajtur anen e opozites dhe te protestave, per te mos e njohur SPAK dhe Reformen ne Drejtesi-  ...
30 mjekët shqiptarë drejt Italisë që tërbuan sot të vetëquajturën… opozitë shqiptare
Koment/ Në vend që të ndiheshin krenarë si gjithë shqiptarët, dërgimi nga Tirana drejt vijës së parë të frontit më të vshtirsë të luftës kundër koronavirusit në Itali, e ka tërbuar opozitën ton...
Serbi/ Thërrmohet plani i opozitës për të bojkotuar zgjedhjet.
  Misha Savic (Bloomberg) - Një plan i krijuar nga partitë e opozitës së Serbisë për të bojkotuar zgjedhjet e këtij viti po prishet, duke i siguruar një forcë personit që ai ishte projektuar...
LUFTA BËHET NË GJUNJË
Frrok Çupi/ Të gjitha palët kanë rënë në gjunjë: Presidenti i Republikës, një luftëtar i çartur i stilit shia pas- Mesjetë, është afruar në gjunjë para altarit të armikut të tij dhe po bën k...
Liderët e opozitës në Mal të Zi arrestohen pas kaosit në parlament.
Podgorica (Mali i Zi) (AFP) - Liderët e opozitës në Mal të Zi u arrestuan të Premten pas një nate dramatike në parlament, kur deputetët e tyre protestuan dhunshëm miratimin e një ligji të diskutue...
Rama bën dallimin mes Bashës dhe opozitës; opozita edhe në tërmet ‘bën luftë të egër balte’.
Kryetari i qeverisë, Edi Rama, në një video-mesazh të dhënë në Facebook, ka siguruar qytetarët se çdo qindarkë që është mbledhur për personat  e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit do të shkojë për t...
Faqja 3 prej 1912345...10...E fundit »