Etiketa: is_tag

“Oppenheimer” dominon Oscar 2024, Cillian Murphy merr çmimin e aktorit më të mirë.
Filmi “Oppenheimer” ka dominuar Oscar 2024. “Oppenheimer” fitoi çmimin për filmin më të mirë, duke rrëmbyer çmimet kryesore mbrëmjen e djeshme (10 mars). “Oppenheimer” dominoi çmimet e Akademis...
Oscars 2024/ “Oppenhemier” triumfon me 7 çmime, lista e plotë e fituesve
Filmi biografik i Christopher Nolan-it, ‘Oppenheimer’, ka triumfuar në Oscars të këtij viti duke marrë shtatë çmime, përfshirë filmin më të mirë, aktorin më të mirë dhe regjisorin më të mirë. D...
Oscars 2024/ Dua Lipa, pretendente për të fituar Çmimin e vitit 2024.
Lenny Kravitz, Billie Eilish, Olivia Rodrigo dhe Dua Lipa janë ndër artistët e përzgjedhur për të fituar një Oscar si kënga më e mirë origjinale e vitit 2024. Akademia e Arteve dhe Shkencave të...
Sean Penn kërcënon të shkrijë Oscarët nëse Zelenksyy nuk ftohet në Academy Awards
Aktori Sean Penn kërcënoi se do t'i "shkrijë" Oscarët e tij nëse presidentit ukrainas Volodymyr Zelenskyy nuk i kërkohet të flasë në Çmimet e Akademisë. “Nëse do t'i rikthehet kësaj, unë do të ...
Mbahet sot edicioni i 94-të, rikthehen emocionet e çmimeve Oscars! Ja të nominuarit
Sot do të mbahet edicioni i 94-të e ndarjes së çmimeve të rëndësishme Oscars. Lufta në Ukrainë është një nga ngjarjet më tronditëse që kanë ndodhur vitet e fundit në botë, ndaj edhe nuk mund të...
Oscar 2019, aktori më i mirë- Rami Malek; “Green Book” fiton si filmi më i mirë
Një komedi dashurie dhe miqësie, Green Book, fitoi Oscar-in për filmin më të mirë në të 91-tin edicion të Academy Awards. Nuk ishte midis të preferuarve por ishte në një farë mënyre në përputhje t...
Çmimi Oscar/ Filmi më i mirë fiton “The Shape of Water”
Drama romantike “The Shape of Water” fitoi çmimin Oscar si filmi më i mirë. Ceremonia e 90-të e ndarjes së Oscar-it u mbajt të dielën në Los Angjelles. “The Shape of Water”, një film nga regjis...
Oscars 2017: Moonlight fiton Çmimin Oscar pas një ngatërrese me “fituesin” e shpallur.
Moonlight ka fituar Çmimin Oscar- por vetëm pas një gabimi që La La Land fillimisht ishte shpallur fitues. Poducenët e La La Land ishin në mes të ceremonisë kur po merrnin Çmimin ,në kohën kur ...
Votues në Oscar: Meryl Streep është vetëm një “kloun” që u emërua në Oscar vetëm për fjalimin anti- Trump.
Një votues i Oscar tha se e nominuara 20 herë Meryl Streep luajti këtë vit në  “Florence Foster Jenkins” reolin “si një kloun“ dhe beson se aktorja është kthyer në nominim vetëm për përhapjen e fj...