Etiketa: is_tag

Fredi Beleri del nga burgu për t’u betuar si eurodeputet në PE, flet për mediat greke
Fredi Beleri ka lënë mëngjesin e kësaj të hëne ambientet e burgut të Fierit, ku vuan dënimin me 2 vite burg, për t’u betuar si eurodeputet. Pak ditë më parë Beleri i bëri kërkesë për leje 5 dit...
Fredi Belerit i jepet leje, shkon për betim në Parlamentin Europian në Strasburg
Rrëzohen pretendimet dhe aludimet e Greqisë se qeveria shqiptare do të bllokojë betimin e Fredi Belerit e si pasojë do t’i digjet mandati si eurodeputet. Burime nga drejtoria e burgjeve i konfi...
Von der Leyen: Ka pasur ndërhyrje të jashtme në zgjedhjet europiane
Shefja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen tha se autoritetet ishin përballur me ndërhyrjen e aktorëve të jashtëm gjatë zgjedhjeve të Parlamentit Europian, por ia kishin dalë me sukses. ...
Zgjedhjet europiane / Nga Von der Leyen tek Scholz, kush fitoi e kush humbi në zgjedhjet për PE.
Pas zgjedhjeve të së dielës për Parlamentin Evropian, rezultatet e para të sondazheve treguan një dominimi të partive të ekstremi të djathtë, ndërsa të gjelbërit dhe liberalët patën një natë të as...
Tërmet politik në BE, fitojnë konservatorët dhe ekstremi i djathtë! Ja harta e re e PE sipas exit-polleve
Bazuar në exit poll-et e para, harta e re e Europës që mund të vizatohej nga këto zgjedhje ka nisur të marrë formë. Në pritje të rezultateve përfundimtare, sondazhet e kryera në vendet kryesore ev...
Nga sot deri në 9 qershor, zgjedhjet për Parlamentin Europian, votohet në 21 vende anëtare.
Rreth 373 milionë shtetas të 27 vendeve anëtare të Bashkimit Evropian do të mund të votojnë në zgjedhjet për Parlamentin Evropian, që do të mbahen më 6-9 qershor. Çfarë ...
Ndikimi i plagosjes së kryeministrit Fico në zgjedhjet e qershorit në PE: Zëri i Amerikës.
Ndërsa kryeministri sllovak Robert Fico po rikuperohej nga plagët e marra në sulmin e së mërkurës, incidenti rriti shqetësimet në Evropë para zgjedhjeve të 6-9 qershorit. Në 27 vendet e BE-së, ...
Reporterja për Shqipërinë në PE: Nëse gjithë vendet do bënin deklarata të tilla si Greqia, bota do ishte e tmerrshme
Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Eruopian, Isabel Santos deklaroi nga Tirana se është e keqardhur nga deklaratat e Athinës zyrtare për çështjen e Fredi Belerit. "Jam e keq ardhur për k...
Raporterja në PE për SPAK: Shqipëria po jep sinjale se mund të krijojë reforma kundër korrupsionit!
Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Isabel Santo ka deklaruar gjatë konferencës së saj për shtyp në Tiranë se SPAK ka bërë një punë të mirë. Ajo e ka konsideruar një sinjal ndërkom...
Rama: Parlamenti Europian të na lejojë në seancat plenare, por pa të drejtë vote.
Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga Parlamenti Europian dhe organizma të tjerë të Bashkimit Europian që të lejojë përfaqësues të vendeve të Ballkanit Perëndimor që kanë hapur negociatat të marrin...