Etiketa: is_tag

Lirohen tre policët e Kosovës që u morën peng nga forcat speciale serbe
Gjykata në Kralevë ka marrë vendim për lirimin e tre policëve të Kosovës, që ishin rrëmbyer nga forcat serbe me 14 qershor. Raportohet se vendimi për lirimin e Rifat Zekës, Beqir Sefit dhe Mustafë...
“Lironi tre policët. Kjo do të jetë e vetmja marrëdhënie me Serbinë!”, deklaron Rama
Në konferencën për mediat kryeministri Edi Rama sqaroi deklaratën e tij për ngrirje të marrëdhënieve me Serbinë, lidhur me situatën e krijuar në Kosovë. Rama tha se nuk nënkupton prishje të marrëd...
Gjykata në Kralevë cakton 30 ditë paraburgim për policët e Kosovës.
Zyra e Prokurorit në Kralevë të Serbisë ka njoftuar se i është caktuar masë paraburgimi tre policëve kosovarë, të cilët u rrëmbyen më 14 qershor e që, sipas autoriteteve të Kosovës, ata ishin bren...
Serbia lë në burg 3 policët e Kosovës, akuzohen për trafik armësh!
  Tre efektivët e policisë së Kosovës të cilët u rrëmbyen nga forca serbe dy ditë më parë (14 qershor), janë lënë në burg nga Gjykata e Lartë në Kralevë. Sipas autoriteteve serbe, ata dyshohet...
Tre policët e Kosovës ndodhen në Kralevë, dalin sot para gjykatës
Tre policët e rrëmbyer nga Serbia ndodhen në Kralevë, ku momentalisht po zhvillohet seanca e tyre para Prokurorit të Lartë Publik në Kralevë. Vendndodhja e tyre zbulohet nga avokati serb Çedomi...
Lirohen tre policët e Kosovës të rrëmbyer nga Serbia, konfirmon njëri nga familjarët
  Lirohet tre policët e Kosovës, të cilën ishin marrë peng dje nga policia e Serbisë në territorin e Kosovës. Lajmi u konfirmua nga familjari i njërit prej policëve të arrestuar për gazetën...
Deputeti i PS, Ndreu, iu bën thirrje zyrtarëve të Policisë: “Dorëzohuni një çast e më parë!”
Deputeti i Partisë Socialiste në Kuvend, Pjerin Ndreu, ish drejtor i policisë së Shtetit, ka lëshuar një thirrje për ‘vartësit’ e tij të dikurshëm që të dorëzohen menjëherë në Policinë e shtetit d...
Historia e frikshme e dy policëve në gjurmim të drogës.
(FOTO: Kanioni ku u izoluan policët)/ Dy punonjës policie kanë mbetur të bllokuar në kanionet e Progonatit- Tepelenë që para 24 orësh. Kishin hyrë në humnerat e Nivicës për të kontrolluar nëse ...
Terrori në Paris: Autori i sulmit ishte “në vëmendjen e anti-terrorit”.
(FOTO: Shumë francez po shprehin solidaritet me oficerin e vrarë të Policisë)/ Personi i armatosur që qëlloi për vdekje mbi një polic dhe plagosi një tjetër të Enjten në Paris, është identifiku...
Presidenti Trump mbi ngjarjen në Paris: ‘Duket se është një sulm tjetër terrorist… Kjo nuk mbaron kurrë’
(FOTO: Presidenti Trump dhe kryeministri italian Gentiloni)/ Presidenti Donald Trump u përgjigj gjatë një konference por media me kryeministrin Italian Paolo Gentiloni  ndaj një pyetjeje mbi vr...