Etiketa: is_tag

Të djathtët e Europës: “I kërkojmë opozitës që të riangazhohet në jetën parlamentare”
Ditën e mërkurë, në Shqipëri do të vijnë 7 eurodeputetë të Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian, ku në agjendë do të kenë krizën politike në Shqipëri. Pikërisht të enjten dit...
Zgjedhjet Evropiane, Popullorët në avantazh: në krizë boshti me socialistët
PPE dhe Pse pa mazhorancë: do të duhet të kërkojnë "ndihmë" nga Alde. Në rritje Enf e Salvini-Le Pen Nga: Pier Francesco Borgia/ Parlamenti i ardhshëm i Strasburgut mund të jetë i pari, në h...
Qeveria britanike iu kërkon partive konservatore Europiane të distancohen nga Orban
Qeveria britanike i kërkoi grupimit të partive konservatore në Parlamentin Europian  (MEP) që të distancohen nga kryeministri hungarez, Viktor Orbánpasi kishin votuar njëzëri kundër vendosjes së s...
Negociatori i kërkuar nga PPE mbi krizën politike do të vijë, por me kusht.
    (FOTO: David McAllister, eurodeputet që merr përsipër negociatat për krizën politike në Shqipëri) Partitë e majta shqiptare, përmes iniciativës së Ilir Metës së LSI kërkuan që d...
“E vetmja rrugë- qeveria teknike!”. Basha konfirmon përsëri para BE.
Nuk mund të ketë më shpresë nga kampi qeveritar dhe aleatët ndërkombëtar se Opozita mund të dalë nga Çadra dhe të presë në shtëpi zgjedhjet e qeverisë Rilindase. Kryetari i Partisë Demokratike,...
Nuk duam që të kemi më kriminelë në lista deputetësh
Nga Patrick Voller*   Së pari do të doja t’u falenderoja për ftesën për të qënë i pranishëm në krijimin e kësaj akademie dhe me duket një ide e mirë. Kur u nisa sot herët në mëngjes ...