Etiketa: is_tag

Dështon projekti i bujshëm i Karpenit me ‘5 miliardë euro’, negociatat ‘fake’…
Qeveria shqiptare ka mbyllur pa rezultat negociatat me kompaninë ‘Star Bridge Port Developments Limited’ për ndërtimin e portit të Karpenit në zonën e Kavajës që qeveria Rama e kishte prezantuar s...
Protesta në Lezhë rreth selisë së mbledhjes së Qeverisë. VIDEO
Banorët e Torovicës në Lezhë kanë pritur me protesta Kryeministrin Edi Rama. Banorët kërkojnë investime për ndërtimin e rrugës e cila është shkatërruar prej vitesh. Mbanin pankarta në duar me mbis...
Ekstremistët e djathtë të Austrisë kthehen në koalicionin qeverisës.
(FOTO: Sebastian Kurz (djathtas) dhe  Heinz-Christian Strache i Partisë së Lirisë arrijnë marrëveshje për koalicion)/ Partia Konservatore ‘Partia e Popullit’ ka rënë dakord për koalicion me të ...
Orët e fundit të Merkel duket se do ta çojnë Gjermaninë në koalicionin e madh Majtas- Djathtas.
Megjithëse kancelarja Angela Merkel ka një kohë të gjatë që kurse i ka caktuar vetes një kufi kohor për formimin e qeverisë pas dështimit të bisedimeve të fundit, dhe pasi opinioni sipas sondazhev...
Gjermania mbetet pa qeveri, shumica e gjermanëve kërkojnë zgjedhje të reja
Gjermania mbetet pa qeveri të re përderisa bisedimet e koalicionit pas zgjedhjeve të shtatorit po çapiten. Gjithashtu po ndjehet një zhgënjim i votuesve mbi paaftësinë e partnerëve për të arritur ...
Në ditën më të keqe Kuvendi merret me banalitet.
Nga: L. Skiro/ Akoma edhe në këtë moment kur po vazhdon të zhvillohet seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë, askush nuk po dëgjon të flitet për çështjet serioze të vendit. Edhe media, e mahni...
Ramush Haradinaj merr detyrën e kryeministrit të Kosovës, me ceremoni shtetërore/ FOTO
Ramush Haradinaj ka marrë zyrtarisht detyrën si kryeministër i vendit. Detyra e kryeministrit i është dorëzuar nga kryeministri i deritanishëm, zoti Isa Mustafa. Veritas.com.al/   ...
Albin Kurti në prag të zyrës së kryeministrit. Ish- kryetari: “Ditë e zezë për Kosovën”.
(FOTO: Hoxhaj i LDK, "Nuk i kemi numrat as per kryetar të Kuvendit, as për qeverinë)/ Edhe sot ka dështuar në Kuvendin e Kosovës, zgjedhja e kryetarit të tij. PAN- një koalicion rreth PDK-së së...
Dorëhiqen ministrat teknikë; kompetencat iu kalojnë zëvendësministrave. VIDEO
Tre muaj pas marrëveshjes “Rama-Basha”, ministrat teknikë të Partisë Demokratike bënë aktin formal të largimit nga Qeveria “Rama”, në të cilën u përfshinë si pjesë e marrëveshjes për të monitoruar...
KJO ËSHTË NJË “ORË” ARKEOLOGJIKE
Frrok Çupi/ Nuk po them për orën historike të shekullit 15, krijuar prej Peter Hele, nga ku nisi matja e kohës prej njeriut modern. Tani në politikën tonë kemi një “orë”, domethënë një moment, ...