Etiketa: is_tag

May do të krijojë ‘qeverinë e sigurisë’ me mbështetjen e DUP në Irlandën e Veriut.
(FOTO: Burri i zonjës May ishte në krah të saj ndërsa ajo iu drejtua kombit)/ Theresa May ka thënë se do të formojë qeverinë me mbështetjen e Unionistëve Demokratë që të mund të sigurojë ‘sigur...
Rokadë në Ministrinë e Brendshme: Xhafaj lë detyrën, Demiraj shkon në zyrë si Ministër
Ish-Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka lënë zyrën e ministrisë që ai drejtonte, i shoqëruar nga zëvendës-kryeministrja e re Ledina Mandia. “Skam asgjë për të thënë përveç faktit se po ec...
Orë pas ore me krizën/ Sot ministrat dolën të lëshuar nga zyra e Ramës. Shikoni Videon
Sot, pas mbledhjes urgjente te anëatrëve të kabinetit qeveritar me kryeministrin Rama, ku thuhet se është folur pë përgatitjet që të kemi qeveri teknike, ministrat kanë dlë, si asnjëherë, kokëulur...
Orë pas ore me krizën: Të gjithë ministrat mblidhen në sallën e qeverisë
Sapo kryeministri Edi Rama është kthyer nga një veprimtari inauguruese në Tiranë, ka thërritur  në zyrë të gjithë anëtarët e kabinetit qeveritar. Vëzhguesit nuk dyshojnë se mbledhja urgjente bë...
Pse paska nevojë për kaq shumë lëvizje? Si piktura e Edi Ramës…A nuk lëmë dot pushtetin?!
(FOTO: Pikturë e piktorit kryeministër Edi Rama: Stuhi, dema në sulm, tokë e çarë... si në ndërrimin e qeverisë)/ Vritas.com.al/ Sa shumë lëvizje brenda ditës! Shumë më pak se lëvizjet që bë...
Të gjitha palët flasin për “vdekjen” në ditën e 44-t.
Nga: Veritas.acom.al/ Dita 44 është dita e numëruar që nga fillimi i ptotestës qytetare të drejtuar nga opozita; dhe kjo ditë u shënua sot... Palët e përfshira në konflikt politik janë qever...
QEVERIA ËSHTË LËSHUAR
  Frrok Çupi/ Domethënë ka kapur një qoshe muri dhe duket se vetëm pret ta godasin, por nuk godet. Ç’kishte për të bërë, e ka bërë; tani vetëm mbledh rraqet e fundit. Agresivët e kanë lëshu...
Rama “i vë fitilat” kabinetit: “Ka edhe ministra të tjerë që duhen shkarkuar por…”, tha ai.
  “Ka edhe ministra të tjerë që duhen hequr” mësohet të jetë shprehur kryeministri Edi Rama, sot, në mbledhjen e Grupit parlamentar të PS-së. Pasi ka informuar grupi për ndryshimet në k...
Paolo Gentiloni emërohet kryeministër i Italisë
(FOTO: Paolo Gentiloni- i emëruar për formimin e qeverisë në Itali) Presidenti i Republikës i ka kërkuar ministrit të jashtëm të Italisë, Paolo Gentiloni, që të formojë qeverinë e re pas dështi...
Shqiptarët në Mal të Zi përfshihen në qeverinë e re/ Sipas VOA
(FOTO: Fragment nga punimet në Parlamentin e Malit të Zi) Koalicioni “Shqiptarët të vendosur”, i cili në zgjedhjet e 16 tetorit mori një vend në Parlamentin e Malit të Zi, arriti sot marrëveshj...