Etiketa: is_tag

Media në Evropë/ Partitë e Kosovës arrijnë marrëveshjen për të formuar një qeveri
Prishtinë (AFP) - Dy partitë më të mëdha të Kosovës arritën një marrëveshje të Dielën për të formuar një qeveri të re katër muaj pas zgjedhjeve të parakohshme,duke shmangur një krizë të mundshme p...
I FUNDIT: Ka të papritura me qeverinë e re të Kosovës, Vjosa Osmani nuk pranon postin. A do të ketë kthim pas?
Gjendja që po dukej se po shkonte e qetë drejt seancës së nesërme të Kuvendit të Kosovë ka eskaluar pasdite, njofton Express. Kandidatja për Kryeministre e LDK’së, Vjosa Osmani, është përplasur...
LUFTA BËHET NË GJUNJË
Frrok Çupi/ Të gjitha palët kanë rënë në gjunjë: Presidenti i Republikës, një luftëtar i çartur i stilit shia pas- Mesjetë, është afruar në gjunjë para altarit të armikut të tij dhe po bën k...
Qeveria do të marrë 600 mln euro borxh/ Hapet gara për zgjedhjen e konsulentit për eurobondin
Nga: Klodian Tomorri/ TCH Pas dështimit të tenderit të parë, Ministria e Financave ka çelur sërish garën për të përzgjedhur studion ligjore do të ndihmojë qeverinë të marrë 600 milionë euro bor...
Thaçi i jep Kurtit afat 48 orësh për nominimin e kryeministrit.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur se i ka dhënë liderit të VV-së, Albin Kurti 48 orë afat për nominimin e  kryeministrit. “...
Qeveria e majtë italiane përballet me sfidat, mund të shembet në Janar
Nga: CHRIS TOMLINSON Koalicioni i majtë italian i Lëvizjes Pesë Yje (M5S) dhe Partisë Demokratike (PD) përballet me disa ngjarje të profilit të lartë në janar që mund të çojnë në shembjen e koa...
Në Dumre do të nisin kërkimet për hidrokarbure; qeveria nënshkroi marrëveshjen me Italinë
Qeveria shqiptare nënshkroi një tjetër marrëveshje me një kompani ndërkombëtare për kërkimin e hidrokarbureve. Kompania ‘ENI’ do të eksplorojë për naftë në bllokun e Dumresë. Në eventin e nënsh...
Kosovë/ VV-LDK e nisën me entuziazëm, por po pajtohen vetëm për t’u takuar
Shkruan: Koha.net/ Katër ditë pas zgjedhjeve të 6 tetorit, Albin Kurti e Isa Mustafa nisën me entuziazëm përpjekjet për të formuar Qeverinë. Vetëvendosja, parti fituese e zgjedhjeve të parak...
Qeveria kërkon që gjendja e emergjencës të shtyhet deri në 31 mars 2020.
Dy ditë pas datës 26 nëntor, kur një tërmet i fuqishëm 6.4 shkallë Rihter, kryeministri Rama shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për një muaj. Por më datë 13 dhjetor Këshilli i ministrave i...
Arben Ahmetaj emërohet ministër Shteti për Rindërtimin
Kryeministri Edi Rama ka propozuar kreun e Komisionit të Ekonomisë, Arben Ahmetajn, si ministër Shteti për Rindërtimin. Kryetari i qeverisë, me anë të një postimi në Twitter, thotë se “duhet nj...