Etiketa: is_tag

Qeveria: Tiranë e Durrës, mbyllen restorantet, baret dhe pub-et; rreziku i COVID është real.
Qeveria ka ashpërsuar edhe më tej masat për të minimizuar riskun e përhapjes. Duke nisur nga pasditja e kësaj të mërkure, në rrugë do të dalë policia dhe ushtria për të kontrolluar çdo qytetarë që...
Ministrja e qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar diagnostikohet me koronavirus
OLIVER JJ LANE Nadine Dorries, një ministër e shëndetësisë në qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar të Boris Johnson është diagnostikuar me Coronavirus, duke ngjallur shqetësimin për qindra njerëz ...
“S`ka vend për panik”/ Rama për koronavirusin: ‘Do ta kalojmë këtë sfidë, pa asnjë diskutim’.
Kryeministri Edi Rama bëri një tjetër reagim gjatë të hënës në lidhje me masat për mbrojtjen nga koronavirusi. Sipas kreut të qeverisë, mbyllja e kufijve nuk rekomandohet as nga OBSH dhe as nga...
Shqipëria preket nga koronavirusi. Mbledhje urgjente e qeverisë; mbyllen shkollat, jo fluturime drejt Italisë veriore.
Ministria e Shëndetësisë në një njoftim zyrtar pak pas mesnate, konfirmoi dy rastet e para me koronavirusin e ri COVID-19 në vendin tonë.  Lidhur me këtë qeveria po zhvillon një mbledhje ...
Një qeveri surprizë!
Nga Denis Dyrnjaja As Edi Rama, as Ilir Meta, As Lulëzim Basha, asnjë burrë më në kolltukët e qeverisë. Është momenti të eksperimentojmë politikisht me një qeveri krejtësisht prej ministresh gr...
BE: Qeveria ka mbështetjen e BE dhe SHBA. Si mund të ketë përplasje në këtë moment?/ Isabel Santos
  Bashkimi Europian me të gjithë strukturat e tij do ta monitorojë zbatimin e paketës “Anti-KÇK” në Shqipëri. Nëse konstatohet se ligjet shkelin të drejtat e njeriut, qeverisë do t’i kë...
Presidenti Meta: Më 2 mars në shesh do të lidhim besën me popullin’. Flet edhe për ‘poturet’.
Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp ditën e sotme dhe është shprehur se me 2 mars në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” do të presë qytetarët në shesh. Meta: Më 2 mars do t...
Kurti në Kosovë nuk ka ‘nga ia mban’, do të bëjë vetë atë që e ka luftuar me bomba
Koment nga Deutsche Welle/ Lëvizja VV e konsideruar deri më tani si radikale e majtë do të bashkëqeverisë në Kosovë me konservatoren-liberale LDK. Për të përmbushur premtimet elektorale dhe për...
Shtetasit e huaj mund të punësohen në Shqipëri; nis nga anëtarët e Shengenit Ballkanik.
Qeveria i ka dërguar parlamentit një projekt ligj për punësimin e të huajve, përmes të cilit do të zbatohet një prej vendimeve në kuadër të Shengenit Ballkanik marrë në samitin e Ohrit.  ...
Media në Evropë/ Partitë e Kosovës arrijnë marrëveshjen për të formuar një qeveri
Prishtinë (AFP) - Dy partitë më të mëdha të Kosovës arritën një marrëveshje të Dielën për të formuar një qeveri të re katër muaj pas zgjedhjeve të parakohshme,duke shmangur një krizë të mundshme p...