Etiketa: is_tag

Kryeministri finlandez Rinne jep dorëheqjen pas grevës së postave
  Kryeministri finlandez Antti Rinne, në detyrë vetëm për shtatë muaj, ofroi dorëheqjen e tij të martën, pas një greve të postave që e dëmtuan politikisht. Dorëheqja u pranua më pas nga...
Mbledhje e Jashtëzakonshme e Këshillit të Ministrave para 5 orësh; çfarë vendosi:
  Në mbledhjen e jashtëzakonshme të mengjesit të të shtunës, 30 Nëntor, ndër të tjera merren këto vendime: Të gjitha familjet e viktimave në shtëpi të re menjëherë - afati maksimal brenda...
Tërmeti, Edi Rama: Fatkeqësisht kemi viktima, strukturat e shtetit janë më këmbë!
Kryeministri Rama ka reaguar në Twitter mbi tërmetin e fuqishëm që goditi vendin mëngjesin e së martës: “Goditja e fuqishme e tërmetit ka krijuar pasoja të rënda dhe fatkeqësisht kemi jetë të h...
Vettingu/Akordohen 18 milionë lekë shtesë për institucionet e drejtësisë.
Këshilli i Ministrave ka akorduar 18 milionë lekë për disa prej institucioneve të drejtësisë. Me anë të një VKM-je, qeveria shqiptare ka caktuar 7 milionë lekë për Komisionerin  Publik, 9 milionë ...
Çfarë e pret qeverinë e Kosovës që del nga zgjedhjet e sotme?!
Koment nga: Radio Evropa e Lirë/ Dialogu dhe procesi i normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë, pritet të jetë një nga sfidat kryesore edhe për qeverinë e ardhshme të Kosovës, e cila do të for...
Rama mbledh qeverinë dhe ngre më këmbë deputetët
Kryeministri Rama ka anuluar udhëtimin për në Asamblenë e OKB dhe është kthyer në Tiranë menjëherë pas lajmit mbi tërmetin. Sapo ka mbërritur në Tiranë ka mbledhur qeverinë mbi masat e menjëher...
Kriza e Italisë: PD dhe Pesë Yjet në koalicion kundër nacionalistëve.
Liderët e Partisë Demokratike të qendrës së majtë (PD) dhe Lëvizjet populiste ‘ Pesë Yjet”, ranë dakord që të formojnë një qeveri koalicioni. "Ne e konsiderojmë të vlefshme që ta provojmë edhe ...
Kriza qeveritare në Itali: PD dhe M5S nisin bisedimet për koalicionin e majtë.
(ANSA) - Rome, 23 Gusht- Lëvizja anti- establishment ‘5 Yjet’ (M5S) dhe partia e qendrës së majtë Demokratike (PD) ditën e premte nisën bisedimet dypalëshe që i përshkruan si ‘kosntruktive’, mbi f...
Rama jep lajmin e mirëpritur se qeveria e ka nisur Elonën për kurim në Turqi, i kishin mbetur vetëm 15 ditë jetë
Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me ngjarjen shumë të ndjeshme, që ka prekur thellë zemrat e të gjithëve, 15-vjeçaren nga Fushë-Kruja, Elona Koburja, e cila vuan nga një sëmundje shumë e rë...
STRATEGJIA E RE E GREQISË: TË PËRDORË KINËN PËR TË FRIKËSUAR EUROPËN
Federico Giuliani Zgjedhjet e fundit politike në Greqi regjistruan fitoren e qartë të Demokracisë së Re, një parti e qendrës së djathtë e udhëhequr nga Kyriakos Micotaqis. Me pothuajse 40% të v...