Etiketa: is_tag

VDEKJA E DYTË E HEROIT
  Frrok Çupi/ Hero është edhe vetë armiku. Në rastin tonë politik- Opozita është edhe armik, edhe hero për qeverinë që buron nga origjinë komuniste.  Si armik- qeveria do ta kishte ekzekutu...
Pritën me natë e me ditë që të flasë. LSI foli dhe tha çfarë kishte thënë.
Nga Veritas.com.al/ Një natë më parë gazetarët e mjerë kishin pritur në të ftohtë, në Pazarin e Ri, kur do të dalin nga darka Rama dhe Meta; dmth., kryetari i qeverisë dhe kryetari i Kuvendit. ...
Pas Tahirit pritet largimi i 7 ministrave të Rilindjes. Dërgohen në bazë.
Ndryshimet në qeveri nuk do të mbarojnë me dorëheqjen e Saimir Tahirit si ministër i Brendshëm. Me sa duket kjo ëhstë arsyeja që qeveria po vonon njoftimin për largimin e Saimir Tahirit. Bur...
Maqedonia, përsëri mbetet pa qeveri.
(FOTO: Presidenti i Maqedonisë, Ivanov)/ Megjithëse ishte thërritur nga Presidenti i Republikës për formimin e qeverisë, social- demokrati Zaev nuk arriti ta bindë presidentin me kualitetin e s...
Qeveria mbrohet përballë popullit. Mijëra forca policore dhe blinda.
  Rreth 2 mijë efektivë të policisë do të ruajnë godinat kryesore të qeverisë përballë mijëra protestuesve nga populli që kërkojnë largimin e qeverisë dhe dinjitetin njerëzor. Nuk ka as...
Rumani: Qeveria Përballet me Votë Mosbesimi.
Qeveria e majtë e moderuar e Rumanisë po përballet me votat e mosbesimit si rrjedhojë e masave të marra nga shteti për të dekriminalizuar dhe pakësuar shkeljet e ligjit të zyrtarëve shtetërorë, nj...
Lajthit opozita. Zonja Topalli deklaron se “qeveria ka rënë” për një arsye artistike
(FOTO: Jozefina Topalli- arkiv) Duket se gjithë problematika e vendit; me ekonominë, me drogën, me krimin, me korrupsionin, me drejtësinë, etj., u fshinë dhe nuk ekzistojnë. Përderisa zonja ...
Nikola Gruevski ngarkohet me formimin qeverisë së re në Maqedoni.
(FOTO: Nikola Gruevski)/ Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov i ka kërkuar Nikola Gruevskit të formojë qeverinë e re. 46 –vjeçari e ka drejtuar Maqedoninë prej afro 1 dekade. Ai do të ketë 20...
Qeveria merr vendime mbi situatën gripale.
(FOTO: Pamje nga një ambulancë në kryeqytet- Arkiv)/   Mbledhja e fundit e Qeverisë, sot,  ka lëshuar një vendim tjetër për plotësimin e “paketës” shtetërore të ndihmës ndaj të infektua...
Pse po shtohet nervozizmi i shtetit?
Nga L. Skiroi/ Veritas.com.al/ Shteti (dmth., qeveria që është makina e forcës shtetërore) ka rënë në nervozizëm. Vetë brenda 24 orëve të fundit e kemi parë qeverinë ‘të egërsuar”. Nuk dihet se...