Etiketa: is_tag

Miratohet pr/ligji për ndërtimin e Urës së Bunës. Investimi 1,5 miliardë lekë do të ndahet mes Shqipërisë dhe Malit të Zi
Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku tha pas mbledhjes së qeverisë se u miratua pr.ligji për ratifikimin e marrëveshjes për ndërtimin e Urës së Bunës, projekt i dakordësuar g...
Çfarë ndodh me ndërtimet pa leje? Qeveria i nxjerr në shitje me ankand publik
Çfarë do të bëhet me katet pa leje? Qeveria i ka dhënë përgjigje kësaj pyetjeje nëpërmjet një udhëzimi, ku parashikon t’i shesë ato në ankand publik, ose t’i kalojë në fondin e banesave për ...
Pakoja e Qeverisë, përfitojnë 695 mijë pensionistë dhe 71 mijë persona me aftësi të kufizuar nga 8000 lekë!
695 mijë pensionistë do të marrin nga 8000 lekë nga Pakoja e Madhe, e cila do të mbështesë 1 milionë individë për të lehtësuar familjet nga inflacioni i luftës. Lajmin e ka bërë me dije kryeminist...
‘Kjo është qeveri e shumicës’/ Rama njofton shpërndarjen e “Pakos së Madhe me 8 miliardë lekë”.
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se qeveria po mbyll një paketë ndihme për 1 milionë qytetarë për shkak të situatës së krijuar nga kriza energjetike dhe inflacioni i luftës. Sipas Ramës, “Pakoja ...
Qeveria ka gati paketën financiare për 1 milionë qytetarë! Rama: 800 mln. lekë shpërndahen ditët e para të janarit
1 milion qytetarë shqiptarë pritet të përfitojnë nga paketa që Qeveria po përgatit për të ndikuar në lehtësimin e ndikimeve të inflacionit. Lajmin e ka dhënë sot Kryeministri Rama i cili ka bërë m...
Ibrahimaj: Jemi në rritje ekonomike mbi 4%, më e larta në rajon.
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj në konferencën për shtyp ka bërë bilancin ekonomik për tre mujorin e fundit të vitit. Teksa theksoi se rritja ekonomike e Shqipërisë ka qen...
Qeveria vendosi sot: Libra falas për nxënësit nga klasa e 1 në të 3
Libra falas për nxënësit nga klasa e 1 në të 3. Ky është vendimi i fundit i qeverisë. Ministrja e Arsimti Evis Kushin bën me dije se një tjetër vendim që lehtëson barrën financiare të familjeve ës...
Deklaratat e Ramës ndaj ministres britanike, reagon zyra e Rishi Sunak: ‘I jemi mirënjohës Shqipërisë!’.
Kryeministri Edi Rama kritikoi komentet e ministrave britanikë për rritjen e numrit të azilkërkuesve shqiptarë, duke thënë se Britania po shënjestronte  shqiptarët “si shkak i krimit në Britani dh...
Qeveria miraton projektbuxhetin 2023, Brahimaj: Amnistia fiskale nuk është parashikuar
Këshilli i Ministrave miratoi sot projektbuxhetin për vitin 2023. Lajmin e dha ministrja e Financave Delina Ibrahimaj, sipas të cilës ky projektbuxhet parashikon konsolidim fiskal duke reduktu...
Nis aksioni kundër ndërtimeve pa leje, sekuestrohet pallati 9 me kate te Liqeni i Thatë. Ja pronari.
Ka nisur zbatimi i vendimit të qeverisë për konfiskimin e ndërtimeve pa leje! Ditën e sotme shteti ka sekuestruar një pallat pa leje në zonën e Liqenit të Thatë, që u denoncua një ditë më parë edh...