Etiketa: qeveria

Kriza në Itali, Mario Draghi pranon postin e Kryeministrit, por ‘me rezerva’.
Pas më shumë se një ore bisede me kreun e shtetit italian Mattarella, Mario Draghi ka pranuar pozicionin e Kryeministrit por me rezervë. Pranimi me rezervë është një formulë e cila do të thotë ...
Bie Qeveria e Rutte në Hollandë; zgjedhjet e reja në 17 mars.
  Zgjedhjet në Hollandë janë planifikuar tashmë për 17 Mars. Dorëheqja e koalicionit formuar nga katër parti ishte në ajër, pasi kreu i Partisë laburiste Lodewijk Asscher tashmë kishte dhë...
Ndryshime në qeveri/ Rama: Bledi Çuçi, ministri i ri i Brendshëm; Milva Ikonomi, ministre e Bujqësisë
Kryeministri Rama çon për dekretim Bledi Çuçin si ministër të Brendshëm. Kjo lëvizje ka ardhur pas dorëheqjes së Sandër Lleshajt.  Bledi Çuçi mbante detyrën e ministrit të Bujqësisë, ndërsa tashmë...
Rama: Vaksina e COVID do jetë falas për ata që do duan ta bëjnë
Kryeministri i vendit, Edi Rama tha ditën e sotme gjatë konferencës për mediet se vaksina e COVID do të jetë falas për të gjithë ata që do të duan ta bëjnë. Kjo nënkupton se vaksina nuk do të j...
Qeveria akordon ndihmë financiare për familjen Rasha: 75 mijë lekë çdo muaj babait të Klodianit
Pas ngjarjes tragjike të 8 dhjetorit, kur Kloddian Rasha u vra nga një punonjës policie 25-vjeçari, Këshilli i Ministrave ka vendosur që ta trajtojë familjen e tij me një pagesë të veccantë prej 9...
Trajtimi i Covid në shtëpi/ Rama: Rimbursohet 100% paketa bazë
  Qeveria ka vendosur rimbursimin 100% të paketës bazë të trajtimit ambulator në banesë për personat e prekur nga Covid-19. Kryeministri Edi Rama theksoi sot se financimi antiCovid nga buxh...
Qeveria akordon 560 milionë lekë për naftëtarët e Ballshit
Qeveria ka vendosur të ndihmojë me 560 milionë lekë naftëtarët e Ballshit, pasi këta të fundit mbyllën grevën disa javore dhe pranuan të hynin në diskutime me kryeministrin Edi Rama. Lajmi për ...
Besart Kadia,i PD, emërohet zv.ministër i Ekonomisë dhe Financave
Eksperti i Ekonomis, ish-sekretar në Partinë Demokratike, Besart Kadia është emëruar  në postin e zv.ministrit të Financave dhe Ekonomisë. Besart Kadia ka mbaruar studimet bachelor dhe master p...
Naftëtarët besojnë ofertën e Qeverisë. Rama: Brenda 48 orësh do takohem përsëri me përfaqësinë për të kaluar në veprim!
Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur vendimin e naftëtarëve të rafinerisë së Ballshit, të cilët pranuan ofertën e qeverisë për mbështetje financiare. Përmes një postimi në Twitter, kreu i qeveris...
Ilir Meta kërcënon si në Luftën e Dytë: ‘Ah kur të vijë dita t’u marr në dorë!’
Presidenti Ilir Meta e akuzon qeverine e vendit te vet si 'talibane'- nje emer i drikshem dhe thuajse i harruar i nje organizate kriminale ne Afganistan kur atje zhvilloheshin luftime te egra. Ai ...
Faqja 1 prej 1512345...10...E fundit »