Etiketa: is_tag

Kriza e Kosovës nuk do të zgjidhej pa një ‘tradhti’. Pacolli e mori barrën
(Ne qeverine e Kosoves, Haradinaj do te jete kryeminister, ndersa Pacolli minister i Jashtem dhe zevendes- kryeminister) Sot u njoftua se në Kosovë u nënshkrua marrëveshja për zgjidhjen e krizës po...
Ka përfunduar skema e qeverisë “Rama 2”. Ministra që ikin dhe vijnë
Burime nga selia e Kryeministrisë tregojnë se është përfunduar struktura e qeverisë së re, e cila mesa duket do të ketë disa bashkime të ministrive aktuale- raportin Top Channel, afër qeverisë.. ...
Kabineti “Rama 2” mund të jetë më i ngushti në histori.
Kabineti qeveritar 'Rama 2' pritet të ndryshojë rrënjësisht. Kryeministri paralajmëroi se numri i Ministrive dhe i Agjencive kryesore do të ulet ndjeshëm dhe duket se projekti me 10 Ministri në to...
Një i ri nga Fieri qëllon me bombë ‘Molotov” selinë e qeverisë në Tiranë.
Burime nga Policia e Tiranës bën me dije se një djalë nga Fieri ka qëlluar me bombë “Molotov” selinë e qeverisë në Tiranë, pardje, më 24 korrik. Lajmi nuk është përhapur deri në këto momente, n...
Ledina Mandija: Kur do të japim dorëheqjen ne ninistrat e PD në qeverinë e PS.
Zëvendëskryeministrja  Ledina Mandija, e quajtur ndryshe edhe ‘teknike’ sipas marrëveshjes Rama- Basha, ka sqaruaar se ministrat teknikë kanë detyrimin ligjor të qëndrojnë në detyrë deri në emërim...
Qeveria ndihmon Altean 2-vjeҫare për kurim jashtë vendit. U dogj me qumësht
  Vogëlushja 2-vjeҫare Altea Jubi, e cila është djegur me qumësht në 70% të trupit, tani ka një shans më shumë për të jetuar, falë ndërhyrjes së qeverisë. Foshnja do të dërgohet për kurim t...
INFO CAFE: Edi Rama formon qeverinë shqiptare me katër politikanë nga Kosova.
Revista e shqiptarëve të Amerikës, ‘Shqipëria ime’ shkruan se “një personalitet kosovar mund të drejtojë diplomacinë shqiptare” gjatë mandatit të dytë të Edi Ramës. Sipas burimeve pranë kryeminist...
INFO- CAFE: Ja emrat e qeverisë “Rama 2”
Me mbylljen e zgjedhjeve  kryetari i PS që fitoi zgjedhjet për të qeverisur edhe e vetme,  Edi Rama, ka nisur të mendojë për qeverinë e re dhe njerëzit me të cilët do të drejtojë Shqipërinë për 4 ...
11 ministra i bllokojnë vendimet kryeministrit Rama; qeveria në paralizë.
Vendimi i Kryeministrit Edi Rama për të shkarkuar zëvendësministrin e Brendshëm, Ilir Marko, ka mbetur pezull, pa marrë fuqi ligjore. Ilir Marko u shkarkua të enjten nga kryeministri për shkak ...
E papritur, ose e detyruar: Macron do të emërojë kryeministër të djathtë!
Në ditën e parë të punës si president, i sapo inauguruari president Emmanuel Macronpritet që menjëherë sot e hënë, nisi veprimtarinë si në fushën e jashtme edhe në politikën e brendshme. Sot aia t...