Etiketa: is_tag

Uashingtoni në zgrip. Fati i qeverisë Amerikane në duar të Schumer.
(Lideri i minorancës demokrate ne Senat, Chuck Schumer)/ Washington, D.C., është në zgrip, për shkak të votave të Demokratëve në Senatin e Shteteve të Bashkuara për të mbyllur qeverinë në mesna...
PO TË QUHEJ PEMA PYLL…
Nga: Astrit Patozi/ Fb Nëse fotot panoramike të mëngjesit tek profilet në rrjetet sociale të kryeministrit quhen punë, timonieri i "Rilindjes" po qeveris mirë. Nëse pemët që mbillen live në TV nga la...
Presidenti Meta distancohet nga qeveria ‘anti- amerikane’. Letër Trump: Nuk është qëndrimi i shtetit dhe popullit shqiptar!
Presidenti shqiptar Ilir Meta i ka shprehur sot keqardhjen e tij presidentit amerikan Donald Trump, lidhur me votën e djeshme të Shqipërisë në Kombet e Bashkuara në favor të rezolutës që hedh posh...
Politikanët që mund të zëvendësojnë Angela Merkel si kancelare e Gjermanisë.
Pas dështimit të bisedimeve mbi koalicionin Gjerman, karriera politike e gjatë e kancelares gjermane, Angela Merkel, ndodhet në kërcënimin e disave që besojnë se koha si lidere e Gjermanisë po vje...
Gjermania e shokuar
Askush nuk e kishte menduar: Krijimi i qeverisë së ardhshme në Gjermani dështoi. Tani zhvillimet e tjera nuk dihen - flitet si për qeveri pakice ashtu edhe për mundësinë e zgjedhjeve të reja. Nga...
Tetë ministra të qeverisë së Katalonjës mbahen në burg.
Tetë ministra të shkarkuar të qeverisë së rajonit të Katalonjës, u mbajtën në burg me vendim nga gjykata e lartë e Spanjës. Ata do të japin shpjegime mbi nxitjen që kanë ushtruar ndaj rajonit për ...
QEVERIA TJETËR DO TË ARRESTOJË NJERËZ.
Nga L. Skiro/ Prej shumë herësh Partia Demokratike po i kërkon qeverisë 'Rama' që "të arrestojë"... E fundit ishte kërkesa e sotme e shpallur nga kryetari i PD, Basha, mbi arrestimin e deputeti...
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ‘kurorëzon’ qeverinë ‘Rama 2’.
Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në para presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e...
Kënaqet përfaqësuesja e BE, Vlahutin: Ministrisë së Jashtme i vihet shtesa “Europë”.
Një risi në strukturën e qeverisë rët e fundit të ditës së sotme. Burime i thanë Top Channel, një media afër qeverisë, se në Presidencë ka mbërritur e firmosur kërkesa e kryeministrit Rama për dek...
MUND TË JETË HERA E FUNDIT
Nga: Astrit Patozi/FB E bën mirë që i mbledh ministrat e padekretuar ende, qoftë edhe në takime informale, sepse besohet që çdo konsultim apo debat është më mirë se sa t’i dish dhe t’i bësh të gjit...