Etiketa: is_tag

Mos prit 18-ën e tretë, i bën thirrje Berisha Ramës
Me atë që tha sot Sali Berisha, lider i Partisë Demokratike për shume vjet, paralajmëroi qeverinë Rama që të mos presë nga 18-a në 18. 18-a e dytë pas shkurtit kaloi. Ai e porosit që të mos presë ...
Lulzim Basha i kujton kryeministrit Rama si “përfundoi Duçja”.
Që nga Çadra e Lirisë, mes protestuesve, kryetari i Opozitës Lulzm Basha ka folur me referenca historike ndaj qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama. Zoti Basha ka marrë në “dorë” një betim të fun...
Deputetja akuzon Ramën për “libido latente” ndaj Vuçic.
Për të gjithë ata që nuk e  dinë se çfarë është “libido latente”, po ua shpjegoj- ka thënë deputetja Arbjola Halimi. Ajo ka shpjeguar si mjeke se “libido latente” do të thotë dëshirë seksuale, që ...
Rama “i vë fitilat” kabinetit: “Ka edhe ministra të tjerë që duhen shkarkuar por…”, tha ai.
  “Ka edhe ministra të tjerë që duhen hequr” mësohet të jetë shprehur kryeministri Edi Rama, sot, në mbledhjen e Grupit parlamentar të PS-së. Pasi ka informuar grupi për ndryshimet në k...
Kryeministri paraqet katër ministrat e rinj të qeverisë së “ribërë” Socialiste. VIDEO
  Kryeministri Edi Rama, sapo ka dalë nga mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste, ka bërë publik emrat e 4 ministrave të rinj të qeverisë së tij. Pas shkarkimeve të dy ditëve më parë, E...
Ja deklarata e koalicionit qeveritar ndaj Opozitës në protestë:
Sapo ka mbaruar takimi mes kryeministrit Rama dhe kreut të Kuvendit, Meta. Të dy kanë dalë me nje deklaratë të përbashkët. Ja deklarata e koalicionit qeveritar ndaj Opozitës në protestë: "Tr...
Një lajm që nuk ka vlerë për protestën në Tiranë.
Veritas.com.al/ Nga selia e punimeve plenare të Kuvendit të Shqipërisë ka ardhur një lajm se kryeministri Rama ka pranuar që “të bëhet votimi elektronik” në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. ...
Edhe Rama mbledh drejtuesit e Partisë Socialiste në qarqe.
  Kryeministri Edi Rama ka nisur sot pasdite një mbledhje me drejtuesit e PS-së nëpër qarqe dhe disa sekretarë. Takimi po zhvillohet në selinë e PS-së. Mendohet se në fokus të diskutimit j...
Meta flet për darkën: Me Ramën folëm për Drejtësinë.
Duke folur për gazetarët nga Kryesia e Kuvendit, Meta u shpreh se në darkën me Edi Ramën biseduan për reformën në drejtësi. Sipas Metës, darka e mbrëmshme ishte planifikuar më herët, ndërsa i h...
Rama është kapur mat, po e mbyll me turp.
  Nga Nard Ndoka/ Rama është kapur mat, LSI në befasi! Basha e Opozita ngjiten, kauza triumfon! Situate konfuze, shi, natë, protestë, grevë, qëndresë, përpjekje, e pse të gjitha këto?! ...