Etiketa: is_tag

Paguan 30 mijë paund për të emigruar në Britani? Rama: ‘Si mund ta bësh këtë? Me 30 mijë paund ngre një agrobiznes në Kukës a kudo’.
Në lidhje me emigrimin e të rinjve shqiptarë në Britaninë e Madhe, Kryeministri Rama bëri thirrje që ato mijëra paund që i jepen kriminelëve duhet të investohen në Shqipëri. Vendi sipas tij ofron ...
Rinia e sotme, viktimë e ‘modës’, ‘politikës’, ‘tregut’: Ju duhet të na akuzoni për tradhti ndaj jush, për hipokrizi, për rrënimin tuaj
Amarildo Pregapuca  Sot është dita e rinisë. Nuk do doja kurrë të isha në "këpucët" tuaja të rinj të sotëm, keni një jetë të vështirë dhe mizerabël, jeni thjeshtë marjoneta të pafajshme të "...
Në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë, i denjë një mesazh kundër pandemisë/ Ministre Manastirliu
Në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu u ka drejtuar të rinjve një thirrje për t’u bërë mbrojtësit e vetes, të prindërve dhe e më të d...
COVID- 19: Sondazhi tregon se të rinjtë janë dy herë më të predispozuar se të moshuarit mbi 70 vjeç të vetë-izolohen
  Yahoo News UK Mars 16, 2020 Një sondazh tregon se të rinjtë janë dy herë më të predispozuar se të moshuarit mbi 70 vjeç të vete izolohen për të ndaluar përhapjen e koronavirusit. Pande...
“Kemi të rinj milionerë dhe analfabetë”/ Sander Lleshaj: Ka ardhur koha për të bërë kthesë historike në vend
Gjatë fjalës së tij në seancën e Kuvendit, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi se aktualisht në vend po promovohen modele toksike për shoqërinë, karakterizuar nga etja për pushtet dhe pr...
Donald Trump: Këtë të premte papunësia e të rinjve- më e ulëta në 50 vjet, që nga 1966.
Presidenti Donald Trump ka ndarë lajmin mbi shifrat e Zyrës së Statistikave të Punësimit  (BLS) të ditës së Premte në mëngjes, të dhëna që tregojnë se papunësia në radhët e rinisë është më e ulëta...
Macron- në moshë më të re se mesatarja e Rinisë Franceze që e votoi. Rinia në rresht kundër Le Pen.
Ndërsa 39 vjeçari Emmanuel Macron është presidenti më i ri i Francës në historinë e saj, ai përsëri është më i ri se mesatarja e moshës së të rinjve francezë që votuan për programin e tij  që i vi...
Të rinjtë në Shkodër e presin me protesta kryeministrin Rama: “Ik nga qeveria!”.
  Edi Rama, kryeministër, në gjithë rrethrrotullimin nga një rreth në tjetrin, vetëm në zyrën e qeverisë- jo!, ka mbërritur nga Vlora në Shkodër. Zyrën e qeverisë e ka braktisur për shkak ...