Etiketa: is_tag

Deputeti i PS: “Protestuesit e Kukësit, këto qelbësira…”.
Deputeti i PS-së, Erjon Braçe thotë se në protestën e sotme në Kukës kishte kriminelë, shqiptarë që flasin shqip por rrinë në Serbi, por edhe të tjerë që janë cënuar nga vendimet e qeverisë së Shq...
Edith Harxhi: Kështu filloi revolucioni amerikan …
Edith Harxhi, ish-zv.ministre në qeverisjen e Partisë Demokratike, ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale lidhur me protestën e qytetarëve në Rrugën e Kombit. Kështu filloi revolucion...
Zëri i Amerikës: Manifestimi nisi i qetë, por një kordon i forcave të Policisë…
“Protesta e qindra qytetarëve të Kukësit, të cilëve u janë bashkuar dhe të tjerë nga Kosova, kundër vendosjes së taksës për kalimin në Rrugën e Kombit, autostrada që lidh Shqipërinë me Kosovën, ës...
Më në fund u ngritën njerëzit!, po thonë të gjithë. FOTO
Prej kaq kohe që njerëzia hesht dhe ndërkohë flet nën zë, dhe ndërkohë vuan, dhe ndërkohë nuk dritë për dalje. Njerëzit hera kanë sharë veten ‘pse nuk ngrihemi’ dhe herë kanë fajësuar Opozitën,...
Berisha: Përgjigje barbarëve!
Nga: Sali Berisha/ Shqiptaret e vetëm barbarë janë: Noriega dhe Fatziu i tij! Miq, sot Edvin Kristaq Rama dhe Fatzi Droga, njeri pas tjetrit fytyre nxire, shpallen ‘barabarë’ protestuesit lu...
E kallën shqiptarët
Nga: Enton Abilekaj Cungje betoni të mbijetuara dhe shkëndija zjarri që përpëliten para se të shuhen e kanë bllokuar tashmë rrugën e shqiptarëve. Do ta quajnë barbari, do ta quajnë krim, por aj...
Në protestën e Kombit shfaqet Rruag e Dhunës, të plagosur nga të dy palët. VIDEO
Në Rrugën e Kombit ka nisur që në ora 10.30 Protesta e paralajmëruar e qytetarëve nga gjithë vendi kundër taksës së kalimit në rrugë. Por protesta ka rënë në dhunë. Nga përleshjet e dhunshme...
Nga të gjitha krahinat- drejt Kukësit, protesta e dytë për t’i thënë jo taksës në Rrugën e Kombit
Për nesër, e shtunë e Pashkëve, qytetarë nga mbarë vendi kanë paralajmëruar një protestë në Rrugën e Kombit, në hyrje të tuneleve Kalimash- Kukës, për të kundërshtuar taksën e vendosur nga kryemin...
Protestë me kamionë bosh dhe me citate nga Faik Konica në Morinë.
Taksa e vendosur nga qeveria për Rrugën e Kombit, ka nxitur një kundërshti të madhe nga vetë qytetarët. Mëngjesin e sotëm, shqiptarët e Kosovës kanë nisur një protestë. Ngjarja pritet të ndodhë në...
Taksa e Rrrugës së Kombit- simbol i pa-lirisë së lëvizjes/ Albana Vokshi
Aplikimi i taksës për ‘Rrugën e Kombit’ do të penalizojë me qindra mijëra shqiptarë nga të dy anët e kufirit, duke rritur koston e udhëtimit. Lidhur me këtë vendim të qeverisë Rama ka reaguar d...