Etiketa: is_tag

Pagesë, tra dhe viza për ‘Çeçenët’ e Ramës
Nga Dritan Kaba/ Dikur kryetar bashkie Rama i cilësonte çeçenë, që duhet të hyjnë me vizë në Tiranë. Sot qe ka tepsinë i vetëm, ja arriti t’i vendosë viza verilindjes së Shqipërisë dhe gjysmës t...
Reagime nga Kosova për taksën në ‘Rruga e Kombit’.
Juristi dhe analisti politik, Dastid Pallaska thotë se pagesa për rrugën kombit ka për qellim mbulimin e rënie së përkohshme të biznesit të drogës, shkruan Express. Thotë se pas kësaj pagese, k...
Në Rrugën e Kombit nuk kalohet më pa taksa. Qeveria ka vendosur 5 dhe 10 euro për një kalim
Nga ora 12:00 e ditës së dielë ka nisur testimi i aplikimit të taksës për të kaluar në Rrugën e Kombit. Testimi pritet të zgjasë rreth dy javë, ndërsa qarkullimi me pagesë pritet të fillojë rre...
UPDATED/Në rrugën e Kombit ka një aksident automobilistik, por nuk dihet më shumë
  Në prag të mbrëmjes, mes reshjeve të dendura, disa makina janë përplasur në Rrugën e Kombit, në segmentin pranë qytetit të Rrëshenit. Prej asaj ore është bllokuar trafiku automobilist...
Një kosovar shkruan nga Rruga e Kombit: Po na sulmojnë me gurë, policia ka vesh të shurdhër
(Foto: Arkiv)/ Qytetari nga Kosova ka shkruar në adresën e ish- kryeministrit Berisha: “Përshëndetje, shokë,miq e jarana. Parmbrame me mjetin tim transportus isha duke u kthyer nga Durrësi d...
Sa ra temperatura e motit- nisën peripecitë. Rruga e Kombit në vështirësi
Ulja e menjëhershme e temperaturave ka sjellë reshje shiu në të gjithë vendin. Ulja e temperaturave është shumë e fortë brenda disa orëve dhe reshjet në verilindje të vendit dhe në zonat e larta j...
Rruga e Kombit do të kalohet me pagesë, shpallet fituesi i administrimit.
Ministria e Transportit ka shpallur fituesin e garës për shërbimin e konsulencës lidhur me projektin e koncesionit të autostradës Milot-Morinë, kompaninë “DOLSAR Engineering Inc. Co”. Ministria...
MARRJA KËRKËND S’E KA MBYTË
Nga: Rexhep Shahu/ Një gazetar i Kosovës, sado dijetar të jetë, nuk po them dinjitar- se është e vështirë me qenë dinjitar; që nuk ka jetuar asnjë orë pa pronë private në Kosovë ai dhe familja ...
Një centro për ekranin e Pazarit të Ri
Sarkazëm nga: Agim Xhafka/ Mbaj mend kur blemë televizorin e parë babai shtroi një darkë. U mblodhën xhaxhallarët me fëmijët e tyre,kushërinj nga fshati e qyteti dhe u kënaqëm me kongresin e 8 ...
Bëhen publike tarifat për kalimin në Rrugën e Kombit. Atëherë, Kukësi, Tropoja dhe Vau i Dejës nuk duhet të paguajnë energjinë elektrike.
(FOTO: Fragment nga Rruga e Kombit) Nga: Veritas.com.al/  Gazeta Shekulli, media shumë pranë qeverisë, është e vetmja që ka siguruar informacion për mbledhjen e djeshme të Qeverisë. Në mbled...