Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka zhvilluar mëngjesin e së martës një vizitë në selinë e Partisë Demokratike, ku është takuar me Sali Berishën.

Sipas të dhënave paraprake, mendohet se temë e diskutimit kanë qenë zgjedhjet e ardhshme lokale dhe mundësia që opozita të prezantohet me kandidatë të përbashkët në këtë garë elektorale, si dhe protestat e paralajmëruar më herët kundër qeverisë së Edi Ramës.

 Takimi ka zgjatur vetëm 20 minuta, ndërkohë që ende nuk ka një reagim zyrtar nga të dyja palët.

Gjatë takimeve të mëparshme me mbështetësitë e PD, Berisha ka lënë të hapur mundësinë e bashkëpunimit për kandidatët me partitë e tjera të opozitës.