Etiketa: is_tag

Rama në Romë, takohet me Presidentin e Senatit të Italisë, Ignazio La Russa.
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Romë në kuadër të një vizite dy ditore në Itali. Rama është takuar me Ignazio La Russa, me Presidentin e Senatit të Republikës së Italisë. Sipas kreut t...
Zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara/ Biden pritet t’u drejtohet sot amerikanëve
Joe Biden do t’i drejtohet popullit amerikan, një ditë pas 'fitoreve të rëndësishme të demokratëve' dhe ndërkohë që kontrolli i Senatit nuk është përcaktuar ende. Sipas një njoftimi nga një zëd...
Donald Trump fiton gjyqin historik në Senat dhe projekton të ardhmen e tij politike
-Lëvizja ‘Make America Great Again’ sapo ka filluar- tha Trump- WASHINGTON - Senati shfajësoi ish-Presidentin Donald Trump për herë të dytë pas një gjykimi historik ku menaxherët e Dhomës e pro...
Dita dramatike e gjyqit të Trump/ Ja momentet më interesante të ditës së parë.
-Dita e parë kishte momente dramatike dhe përmbajtësore-   Dita e parë e gjyqit për fajësimin e Trump u mbyll në Senat pas katër orësh dëshmie emocionale dhe debatit të hidhur, procedur...
Të paktën 140 Republikanë të Dhomës pritet të kundërshtojnë votën e kolegjit elektoral
HANNAH BLEAU Të paktën 140 ligjvënës të GOP në Kongresin e 117-të që do të bëhet së shpejti do të kundërshtojnë votimin e kolegjit elektoral në 6 Janar, parashikojnë disa ligjvënës. Kongresi...
Newt Gingrich: E ardhmja e Amerikës varet nga rezultati i garave të Senatit në Xhorxhia
Nga: ROBERT KRAYCHIK E ardhmja e Amerikës varet nga rezultatet e zgjedhjeve për Senatin Amerikan në Xhorxhia, tha të hënën ish-Kryetari i Dhomës Newt Gingrich (R-GA), duke ofruar vërejtjet e ti...
Shumica në Senat varet nga balotazhet në Georgia në 5 janar
Republikanët janë duke shtuar përpjekjet për të mbajtur shumicën e tyre në Senat përmes një balotazhi në Georgia. Kens Loeffler dhe David Perdue po përpiqen të mposhtin sfidat përkatëse nga kan...
Republikanët fitojnë garat kyç për në Senat, luftojnë për të mbajtur shumicën nga Dems
Republikanët mbajtën vendet kyçe të Senatit të Martën në shtetet kritike - duke vendosur bllokime të shumta rrugësh në rrugën e Demokratëve për të rrëzuar Senatin dhe duke prishur çdo shpresë për nj...
Vota e Senatit për të avancuar Barrett; konfirmimi pritet të hënën
UASHINGTON (AP) - Republikanët e Senatit votuan me shumicë dërrmuese të Dielën për të çuar përpara kandidaten e Gjykatës së Lartë Amy Coney Barrett drejt konfirmimit përfundimtar pavarësisht kundë...
Richard Burr, shef i Inteligjencës së Senatit, tërhiqet për t’ i hapur rrugë hetimit nga FBI
Kryetari Republikan i Komitetit të inteligjencës së Senatit të SH.B.A. do të tërhiqet, ndërsa FBI do të kryejë një hetim për tregtinë e brendshme. Richard Burr nga Karolina e Veriut tha se ai k...