Etiketa: is_tag

SHBA, mbrëmë vonë arrihet marrëveshja për paketën e koronavirusit
  Shtëpia e Bardhë, Senati arrijnë marrëveshjen natën vonë prej 2 trilion $ për paketën e stimulit të koronavirusit Drejtuesit e Shtëpisë së Bardhë dhe Senatit arritën një marrëveshje historike me...
URGJENT/ Donald Trump lirohet edhe nga akuza e dytë e impeachmentit
Presidenti Trump ësht liruar edhe nga akuza e dytë e impeachmentit: Pengimi i Kongresit. Senati, në gjyqin e impeachmentit, ka vendosur me 53 vota në favor të Trump dhe 47 kundër tij. Presid...
Urgjent/ Donald Trump lirohet nga akuza për abuzim me pushtetin.
Ligjvënësit në Senatin Amerikan janë duke formuluar verdiktin e tyre mbi gjyqin e impeachmentit ndaj presidentit Trump. Rezultati i votimit është 52 me 48 në favor të Donald Trump i cili pastro...
GOP zhvillon ‘Planin B’ agresiv mbi dëshmitarët në gjyqin e impeachmentit
  GOP zhvillon 'Planin B' agresiv mbi dëshmitarët në gjyqin e impeachmentit, ndërsa disa Demoktatë duket se mbështesin lirimin nga akuzat: thonë burimet Me disa Demokratë që deklar...
Profesori Dershowitz i Harvardit nuk gjen arsye për impeachment ndaj Trump.
Profesori i Shkollës Juridike të Harvardit, Alan Dershowitz, duke ofruar një mbrojtje konstitucionale të gjallë të Presidentit Trump në gjyqin e tij për impeachment të Senatit të hënën në mbrëmje, i...
Dita e tretë e gjyqit në Senat: Përgjumje dhe grindje mes senatorësh
Disa senatorë, gjatë gjyqit në Senatin Amerikan për shkarkimin e presidentit Trump, janë kapur duke dremitur ose duke luajtur lojëra zbavitëse. Ndërsa të tjerë janë grindur. Senatori principal ...
Ndizen gjakrat në gjyqin e impeachmentit të Trump. Kreu i gjyqësorit Roberts qorton të dy palët
Dita e parë e maratonës së gjyqit te impeachmentit në Senat të Presidentit Trump u kthye në një ndeshje me të bërtitura tamam pas mesnatës herët në mëngjes të Mërkurën, pasi ekipi ligjor i Trump...
Blutë e shtetit blu: Senati duhet të ngarkojë Nancy Pelosin me akuzën “Pengim të Kongresit”
Nga: JOEL B. POLLAK, 20 dhjetor 2019 Kryetarja e Dhomës Nancy Pelosi (D-CA) po refuzon të transmetojë në Senat paragrafet e impeachmentit kundër Presidentit Donald Trump që Dhoma e Përfaqësuesv...
Arrihet impeachment ndaj Donald Trump; por duket i pamundur largimi i tij nga Shtëpia e Bardhë.
Donald Trump është bërë president i tretë i Shteteve të Bashkuara në histori që shkon në Imoeachment nga Dhoma e Përfaqësuesve, duke e vënë para gjykimit të Senatit i cili do të vendosë nëse Trump...
Amerika pa frymë për fjalët e Trump: “Gati për murin human”
-Polemikë me demokratët edhe në vigjilje të Emigrantëve, Siguria dhe Korea- temat kryesore Nga: Valeria Robecco/ New York/  Qasje bipartizane në Kongres, sfidë demokratëve në Twitter. Ndërsa...