Etiketa: is_tag

Në Serbi vihen paralele mes Kosovës dhe Katalonjës.
Studiuesi i Institutit ndërkombëtar për politika dhe ekonomi në Serbi, Dusan Prorokovic, pas reagimit të Komisionit Europian, të cilët thanë se rasti i Kosovës nuk është i njëjtë me atë të Katalon...
Gazeta “Kurir” dëshmon të dashurën mjeke të kryeministres lesbike të Serbisë
E përditshmja serbe “Kurir” ka publikuar dje, më 25 shtator, për herë të parë disa foto të së dashurës së kryeministres së Serbisë Anna Brnabic. Zonja Brnabic është e njohur për prirjet e saj h...
E para lidere Gay e Serbisë i bashkohet ‘marshimit krenar’ të aktivistëve Gay në Beograd.
Kryeminsitre e parë gay në hostorinë e Serbisë, i është bashkuar marshimit të qindra aktivistëve 'gay' të shtunën në një marshim krenar. Marshimi u zhvillua nën masa shumë të forta sigurie, në një...
​Akt i papritur: Serbia tërheq diplomatët e saj nga Maqedonia
I gjithë personeli i Ambasadës së Serbisë në Shkup sot është tërhequr për konsultime në Beograd. Një dokument me përmbajtje tërheqjen e diplomatëve të vendit,  ka marrë Ministria e Jashtme e Ma...
Gjykata kroate vendos të ekstradojë ‘Ballist Morinën’ në Serbi
Gjykata e shkallës së parë në Dubrovnik ka vendosur sot që tifozi shqiptar ‘i dronit’, ‘Ballist Morina’ të ekstradohet në Serbi. Kërkesa për ekstradim ishte bërë nga Gjykata Serbe. Para pak dit...
Vuçiç i Serbisë- sot në Moskë për takimin me Putin
Vetëm pak ditë para zgjedhjeve presidenciale, kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçic, njëherësh kandidat për president, udhëtoi në Moskë, ku do të takojë presidentin rus, Vladimir Putin. Ditë...
Aeroporte dhe nallane nga Turqia…
Nga: Nard Ndoka/ Rama në Stamboll, i kerkon Erdoganit lira turke për ndërtimin e aeroportit! Njësoj si me lyp kos te "magjypi"!" Mbas katër viteve qeverisje, flet akoma si opozitar dhe po kë...
Nisin notë- protestat Serbi- Shqipëri për shkak të Haradinajt.
Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë ka bërë protestë verbale ndaj Shqipërisë për incidentin me flamurin serb që ndodhi në Tiranë një ditë më parë. Notë protesta i është përcjellë ambasadorit t...
Një djalë në Tiranë shkel me këmbë flamurin e Serbisë para ambasadës së Francës; përkrah Haradinajn
  Arrestimi i Ramush Haradinaj ka ndezur gjakrat e një djaloshi me emrin Leonard Dedaj. Ai ka shkuar para ambasadës së Francës në Tiranë dhe ka vënë nën këmbë flamurin e Serbisë. Ndërko...
“Sandër” Vuçiç kërkon ekstradimin e Haradinajt në burgjet e Beogradit
  (FOTO: Kryeministri i Shqipërisë, Rama, dhe kryeminisrtri i Serbisë, Vucic. FOTO Arkiv)/ Pas arrestimit të Ramush Haradinajt nga Policia e Francës, ish kryeministër i Kosovës dhe krye...