Etiketa: is_tag

Media në Kosovë dhe Serbi flet për një ‘plan Amerikan mbi çështjen e Kosovës’.
Ndihmës-sekretari i ri i Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Ëess Mitchell, shkon nesër në Beograd dhe nuk përjashtohet mundësia që qeverisë serbe t’i paraqesë një projekt-tekst në li...
Brenda 24 orë bie pohimi i Thaçit se ‘nuk ka takuar’ presidentin Vucic në Sofje. VIDEO
Media kosovare ka publikuar të dhëna se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar presidentin e Serbisë, Aleksander Vucic; ku- sipas medias- është folur mbi shkëmbimin e territoreve të Kosovës...
Pse Serbia i kërkon ndihmë SHBA për ‘stabilizimin’ e Ballkanit?!
Senatori Amerikan, Ron Xhonson ka vizituar Serbinë ditët e fundit dhe ka mbajtur një takim me presidentin Vuçiç. Vucic i ka kërkuar ndihmë Amerikës ‘për stabilizimin’ e Ballkanit, por nuk ka thënë...
Efektet e votës sonë në OKB kundër SHBA/ Ivica Daçiq: Shtëpia e Bardhë ka më shumë mirëkuptim mbi Serbinë
-Po vijnë sinjalet e para të votës së Shqipërisë kundër SHBA. Ivica Daçiq e vlerësoi si shumë të mirë takimin që kishte me sekretarin amerikan të shtetit Rex Tillerson. Ministri i jashtëm i Ser...
39 persona në ‘listën e zezë’ të Amerikës, një prej tyre në Ballkan tregtari më i madh i armëve.
SHBA kanë vendosur në listën e zezë 39 persona, përfshirë një biznesmen nga Serbia. Sllobodan Tesiq, i njohur si një nga tregtarët më të mëdhenj të armëve në Ballkan është pjesë e kësaj liste, ...
Vuçiq Vendos Lule në Vendin ku u Vra Ivanoviqi
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq vendosi kurorë me lule te vendi ku u vra Oliver Ivanoviqi. Pas vizitës në manastirin Banjska ku dha porosi për paqe, Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ...
Nis retorika e ashpër mes Beogradit dhe Prishtinës mbi vrasjen e Ivanoviq.
( FOTO: Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq)/ Serbia akuzon Kosovën se nuk lejon bashkëpunimin në hetime mbasi e di kush e ka vrarë Ivanoviqin dhe po tenton ta mbulojë. Kjo ësht...
Fraza lufte mes Serbisë dhe Kosovës: Veseli ‘pushton Nishin’ që nga Prishtina, Vuçiq- nga Beogradi
Të dy qeveritë, e Serbisë dhe e Kosoves kanë mbledhur Këshillat përkatëse të Sigurisë, si gatishmeri ndaj njera tjetres. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar dje se ‘nëse S...
Presidenti serb, Vuciq, mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare pas vrasjes së Ivanoviq
Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka thërritur në një takim urgjent Këshillin e Sigurisë Kombëtare pas vrasjes së liderit të serbëve të veriut Oliver Ivanoviq sot në mëngjes. Është paralajm...
Pse vjen Erdogan në Serbi? Mision i Sulltanit apo i Putinit?
(FOTO: Presidenti i Serbisë, Vucic (majtas) dhe presidenti i Turqisë, Erdogan. Arkiv) Nga: Laert Skiro/ Sot presidenti i Turqisë, Erdogan, zbret në aeroportin e Beogradit për një vizitë tre-...