Etiketa: is_tag

Departamenti i Shtetit nxjerr raportin/ Çfarë thuhet për Shqipërinë? ‘E vështirë për të bërë biznes!’
Departamenti Amerikan i Shtetit, DASH, ka publikuar raportin mbi Klimën e Investimeve në vendin tonë, për vitin 2020, ku renditen një sërë problematikash. “Pavarësisht nga një kornizë e shëndos...
Yankee shkoni në shtëpi! Çfarë do të thotë lëvizja e trupave nga Gjermania?
DAVID RISING/ Associated Press   BERLIN (AP) - Pas më shumë se një viti kërcënimesh me shumë takt për të filluar tërheqjen e trupave amerikane nga Gjermania, përveç nëse Berlini rrit shpenzimet...
Shtetet e Bashkuara/ NYPD ballafaqohet me turmat që kundërshtojnë shtetrrethimin.
NYPD ballafaqohet me turmat që kundërshtojnë shtetrrethimin një natë pas sulmeve ndërsa homazhe per George Floyd mbahen në të gjithë vendin Policët e qytetit të Nju Jorkut u panë duke u përleshur...
Sekretari i Mbrojtjes i SHBA: ‘Pse e ftuam zonjën Xhaçka? Për rrezikun Rus në Ballkan’
Si përgjigje ndaj pyetjes së Zërit të Amerikës, sekretari Shanahan tha se rreziku që paraqet Rusia në Ballkan është një nga arsyet kryesore të zhvillimit të këtij takimi. Sekretari i Mbrojtjes ...
Komandanti i SHBA: ‘Ekstremistët e dhunshëm paraqesin kërcënim të qartë dhe prezent’ në Evropë
    Rreziku i terrorizmit islamik në Evropë "mbetet i lartë" pavarësisht rënies dramatike te viktimave nga sulmet terroriste vitin e kaluar, paralajmëroi të martën komandanti i lartë am...
Ja një muze kafshësh. Kështu New York feston dashurinë midis njeriut dhe qenit
-Statuja, piktura, objekte arti dhe dizenjo: rihapet pas 40 vjetesh ekspozita kushtuar Fidos- Nga: Daniela Uva/ Dy kate në adresën 101 Park Avenue, në zemrën pulsante të Manhattan-it. Mirë s...
LAJM I FUNDIT/ Shtetet e Bashkuara po përgatit tërheqjen e trupave nga Siria. ‘Të gjithë dhe menjëherë!”.
Shtetet e Bashkuara po përgatitet për tërheqjen e të gjithë trupave nga Siria, raporton media duke cituar çfarë kanë thënë zyrtarët e mbrojtjes. Një nga zyrtarët i tha BBC se plani është për të...
Cili është 56 vjeçari i arrestuar për dërgimin e bombave në SHBA?
( FOTO: Cesar SAyoc)/ Burri 56 vjeçar që dërgoi bombat për krerët Demokratë në SHBA, u identifikua si Cesar Sayoc nga NBC. Raportimet thonë se Sayoc Jr. Ishte i njohur për Policinë dhe se AD...
Republikanët do t’i mundin Demokratët në shtetet ‘kyç’ që në votimet e para.
Të gjashta këto shtete do të jenë ‘kyç’ për atë se cilat parti politike do të kontrollojnë Senatin. Për deri tani, Republikanët mbajnë maxhorancën më të hollë, 51 vende, raporton Breitbart. Sip...
Shtetet e Bashkuara përgatitin ‘veprime’ në ditët e ardhshme kundër Venezuelës: Pompeo për Fox News
WASHINGTON (Reuters)- Shtetet e Bashkuara po përgatisin një "seri veprimesh" në ditët e ardhshme për të rritur presionin mbi qeverinë e Venezuelës, tha sekretari i shtetit i SHBA, Mike Pompeo për ...