Etiketa: is_tag

Trump takon gjeneralët për vendimin mbi Sirinë; Rusia paralajmëron “pasoja të rënda”.
-Presidenti i Shteteve të Bashkuara takoi gjeneralët ndërsa tensionet mes Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë po përshkallëzohen në Këshillin e Sigurimit dedikuar sulmit në Douma- Shtetet e Bashku...
Presidenti Trump premton “përgjigje force” për sulmet kimike në Siri.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara ka premtuar një "përgjigje "force" ndaj sulmeve të dyshuara kimike në Siri, sapo liderët e Perëidnimit ta konsiderojnë se ky vperim duhet ndërmarrë. "Ne kemi ...
A do të sulmohet ‘kafsha’ e Sirisë?
Frrok Çupi/ Heshtja që ka pushtuar botën 24 orë pas helmimit të mbi 70 civilëve në Siri, është e frikshme; në sensin e  luftës, natyrisht. Pasi presidenti Trump e quajti Assadin “një kafshë”, pushu...
Lufta në Siri: Të paktën 70 persona të vdekur nga sulmi kimik në Douma
Të paktën 70 persona kanë vdekur në një, të dyshuar si sulm kimik në Douma, qytet që mbahet nga rebelët në Ghouta të Sirisë Lindore, thanë burime nga ndihmat mjekësore Vulklnetarët e shpëtimit ...
32 personat që ndodheshin në bordin e avionit ushtarak rus, kanë vdekur.
Një avion ushtarak transportues rus u rrëzua sot në veriperëndim të Sirisë, duke shkaktuar vdekjen e 32 personave, njoftoi Ministria ruse e Mbrojtjes në një mesazh të publikuar nga media shtetëror...
Siri: Gratë ‘shfrytëzohen seksualisht për ndihma’ në emër të OKB dhe bamirësisë ndërkombëtare.
Gratë në Siri po shfrytëzohen seksualisht nga burrat për shpërndarjen e ndihmave në emër të OKB dhe organizatave ndërkombëtare bamirëse- sipas BBC. Punëtorët e ndihmave thanë se burrat mund të ...
Të paktën në parajsë shpresojmë se ka ushqim. VIDEO
Lufta në Siri: Fëmijët pop bëjnë betejën e mbijetesës në Ghouta-n Lindore. Ata shprehen se vdekja ‘nuk është edhe aq e keqe’ në këto kushte; shpresojmë se ‘në parajsë ka ushqim’ Gjatë gjithë ko...
Lufta e Sirisë: Qeveria e Assad, e akuzuar për ‘armë kimike’ në Idlib, akuzon SHBa për ‘masakër’
Siria ka akuzuar Shtetet e Bashkuara se po sjell një “masakër brutale” me bombardimet në provincën Deir al-Zour. Në sulmet gjatë natës të vrarët vlerësohen rreth 100 luftëtarë pro- qeveritarë a...
Një avion luftarak Rus qëllohet dhe bie në provincën Idlib të Sirisë. Piloti vritet me armë në tokë.
(FOTO: Imazhet tregojnë mbetjet e avionit Sukhoi-25)/ Një avion luftarak Rus, Sukhoi-25 është qëlluar dhe ka rënë në zonën e mbajtur nga rebelët në provincën Idlib në veri- perëndim të Sirisë....
Imami i Prishtinës ndodhet në gjyq. Dëshmitari flet për vëllain që shkoi në luftë në Siri dhe ligjëratat e imam Krasniqit
Dëshmitari Suad Mustafa ka vazhduar t’i përgjigjet prokurorit në pyetjet rreth motiveve të mundshme që  kanë shtyrë vëllain e tij, Ilirin, të shkojë në frontin e luftës në Siri. Mustafa tha se ...