Etiketa: is_tag

Konflikti në Siri: Një avion i Shteteve të Bashkuara ‘rrëzon një dron’ afër kufirit me Jordaninë.
Një avion i Shteteve të Bashkuara ka rrëzuar një dron, prodhim Iranian që po vepronte me forcat që mbështesin qeverinë Siriane në jug të vendit- thanë zyrtarët amerikan. Avioni F-15 rrëzoi dron...
Rusia kërcënon të qëllojë avionët Amerikan në Siri pasi Amerika rrëzoi avionin luftarak të Assad
Të Hënën në mëngjes, Ministri i Mbrojtjes i Rusisë njoftoi se avionët Amerikan që kryesojnë koalicionin në Siri, do të trajtohen si objektiv armiqësor në perëndim të lumit Eufrad. Deklarata u bë n...
Një shpërthim i fuqishëm trondit aeroportin e Damaskut, Siri.
(FOTO: Aeroporti i Damaskut në momentin e shpërthimit) Një eksplozion i fuqishëm ka goditur aeroportin ndërkombëtar të Damaskut- sipas raportit të drupit të Monitorimit. "Shpërthimi ishte i ...
Presidenti Trump ul tensionet: “Ne nuk do të hyjmë në Siri”.
 (FOTO: Sekretari i shtetit, Rex Tillerson (majtas) dhe presidneti Donald Trump)/ Mes rritjes së shqetësimeve mbi tensionet në Rusi dhe Iran pas një seri sulmeve ajrore të Shteteve të Bashkuara...
Putin i mbyll derën Rex Tillerson. Dikur e kishte dekoruar me çmimin e Miqësisë.
  (FOTO: Vladimir Putin dhe Rex Tillerson. Foto: Arkiv) Shtetet e Bashkuara dhe Rusia janë duke u gërricur nëpër dhëmbëza që në momentin kur presidenti Donald Trump urdhëroi sulmet ajro...
G7 kundërshton sanksionet mbi Rusinë pas sulmit kimik.
(FOTO: Në takimin e G7. Zoti Tillerson do të fluturojë drejt Moskës sot pasdite)/ Grupi G7 i kombeve ka dështuar që të arrijë marrëveshje mbi kërcënimin për sanksione të reja kundër Rusisë dhe ...
Tillerson: ‘Hapa të tjerë’ për të larguar presidentin Assad nga pushteti në Siri.
Të Ënjtën, Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Rex Tillerson tha se “hapa të tjerë janë në rrugë” për të formuar një koalicion ndërkombëtar për të larguar nga pushteti presidentin e Siris...
Trump shkon në luftë. Mbledh rreth vetes të vetët dhe kundërshtarët.
Presidenti Trump urdhëroi sulmin me raketa cruise kundër bazës ajrore ushtarake të regjimit Sirian, në përgjigje të sulmit me armë kimike të kryer nga regjimi në fillim të kësaj jave. Në ora  8...
Bota mbi sulmin/ Putin thotë se sulmet thyejnë ligjin ndërkombëtar.
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka reaguar pas sulmeve ajrore të SHBA-së kundër Sirisë, gjegjësisht bazave ushtarake të ushtrisë siriane. Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë se sulmet...
B0ta mbi sulmet/ Britania dhe Australia mbështesin sulmet ajrore të SHBA-së në Siri
  Një zëdhënëse e qeverisë e Britanisë së Madhe dhe kryeministri i Australisë mbështesin sulmet ajrore që SHBA-ja i ka filluar në Siri kundër bazës ushtarake siriane. Presidenti i SHBA-së ...