Etiketa: is_tag

Donald Trump: Njerëzve në Siri do t’u japim shans për të jetuar.
(Fotomontazh: Donald Trump me refugjatë sirianë në sfond)/ Presidenti i zgjedhur Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara do të krijojnë “zona të sigurta” në Siri. Ky ishte  reagimi i tij i parë...
Putin: “Etapa e ardhshme” do të jetë armëpushimi në të gjithë Sirinë
(FOTO: Presidenti Vladimir Putin në vizitën në Tokio)   Presidenti rus Vladimir Putin deklaroi sot, e premte 16 dhjetor, nga Tokio, ku ndodhet për vizitë zyrtare, se "etapa e ardhshme" ...
Asad vetëshpallet fitimtar: Aleppo e çliruar!- thotë.
  Presidenti sirian Bashar al Asad deklaroi se qyteti sirian Aleppo është çliruar dhe e shpalli fitoren e forcave siriane ndaj kryengritësve sirianë. Ai i përshëndeti bashkëatdhetarët  ...
Siri: Filluan evakuimet në Aleppo.
Filluan operacionet e evakuimit të rebelëve të fundit dhe familjeve të tyre në Aleppo. Të parët që po largohen janë të plagosurit dhe të sëmurët. Rreth një mijë persona janë evakuuar sot, e enj...
Në Siri vriten 53 civilë, mes tyre 16 fëmijë
(FOTO: Gjakderdhja në Siri ka një pamje të dhimbshme dhe një Çmim të lartë) Të paktën 53 civilë, mes tyre janë 16 fëmijë, janë vrarë sot gjatë sulmeve ajrore në fshatrat e pjesës qendrore të Si...
Nisin sulme të rënda ajrore në lindje të Aleppo-s, Siri
(FOTO: CNN raporton se sot kishte luftime ne lindje të Aleppo, pamje e zonës)   Televizioni amerikan CNN njofton se avionë luftarakë kanë kryer sulme të rënda n lindje të Aleppo, të Mar...
Rusia zgjat afatin e moratoriumit të sulmeve ajrore mbi Aleppo deri të Premten.
  Ministria e Mbrojtjes e Rusisë tha të Mërkurën se do ta zgjasë moratoriumin e bombardimeve ajrore mbi Aleppo deri të Premten në mbrëmje, me qëllim që t’u japë rebelëve më shumë kohë për gtë ...
Pashaliman- Siri, tetor 2016
Nga Frrok Çupi/ Sot disa luftanije të Rusisë ndodhen në Mesdhe. Të gjithë thonë se i janë drejtuar Sirisë. NATO, përmes sekretarit të Përgjithshëm, Stoltenberg, i bëri thirrje Evropës që të bas...
First Lady, Asma Al-Assad, kundërshton ofertën për azil
Zonja e Parë e Sirisë ka kundërshtuar marrëveshjen për ofertë për të kaluar e sigurt jashtë vendit ku po bëhet luftë. Ajo tha se do të qëndrojë në krah të burrit të saj. Asma al-Assad bëri t...
Një bombë në Aleppo “vret 14 anëtarë të të njëjtës familje”.
Katërmbëdhjetë anëtarë tëtë njëjtës familje kanë vdekur gjatë një bombardimi ajror mbi rebelët që po mbajnë pjesën lindore të Aleppo-s, thanë burime nga vullnetarët e shpëtimit. Tetë fëmijë dhe...