Etiketa: is_tag

Studentët: “I duam tarifat sa Erion Braçe”, Rama: ‘O dialog, o…’
Ballafaqimi në shesh ose tryezë dialogu duket se është i pamundur mes kryeministrit Edi Rama dhe studentëve që protestojnë kundër tarifave të larta dhe problemeve të tjera në arsim, por një përpla...
Qeveria hap dyert për të plotësuar kërkesat e studentëve: Subvensionojmë- jo 50%, por 100%…- thotë Rama
-“I gatshëm për të shkuar me tej kërkesave tuaja për tarifat. Jo vetëm 50%, por tua subvencionojë shteti 100% atyre me 9 dhe 10 dhe atyre në ndihmë ekonomike. Por ama duhet dialog, se nuk zgjidhen...
Media i ‘nxjerr bojën’ kulturës së studentëve’
Koment/ Media, pa pushim, edhe kur ‘i përkrah’ i nxjerr bojën ‘kulturës’ së studentëve. Ata vërtet paskan të drejtë që po protestojnë, sepse shkolla i paska lënë pa shkollë. Tani në vend që të ‘qaj...
Rama studentëve: Hajdeni ‘pushtoni’ kryeministrinë; këtu i zgjidhim punët!
Kryeministri Edi Rama, një një postim tjetër në rrjete sociale iu ka bërë thirrje tudentëve që të afrohen pranë kryeministrisë, ‘ta pushtoni’ sepse është juaja”. Kryeministri ka nënkuptuar një ...
Dylgjeri për protestën: “Proletarë, bashkohuni…’
Nga: Ylli Dylgjeri/ Sapo njoftohemi në media se studentet e mbledhur në demonstratën pranë Ministrisë së Arsimit më në fund e ngritën traun për të hyrë të gjithë në territorin e tyre... Thir...
Kryemimnistri Rama: ‘Nuk po kërkoj negociata…, unë kërkoj dialog”.
Pas njoftimit dhe ftesës për dialog të kreut të qeverisë drejtuar studentëve, ky i fundit ka reaguar sërish duke treguar se nuk ka kërkuar negociata, por dialog me ta. Këtë reagim kryetari i qe...
Të hënën, ora 11.00, takim me studentët!- shkruan Rama. Studentët kanë shtuar kërkesat.
Mes protestave të studentëve për heqjen e tarifave të studimit, etj., kryetari i qeverisë, Edi Rama ka reaguar në “Facebook” ku njofton se ditën e hënë do të këtë një dialog për Universitetin duke...
Jozefina Topalli: ‘Basha është i shitur, opozita e vërtetë janë studentët!’.
Jozefina Topallin, ish nënkryetare e PD, thotë se 8 dhjetori mbetet një nga ditët më të veçanta në historinë e demokraciosë së vendit. Topalli, sipas CNA,  u shpreh se opozita e vendit janë ata...
Studentët: Protesta hyn në fazë dhune dhe lufte klasash. Largohet me forcë një pedagog ‘i kuq’.
Një nga pedagogët e rinj të Shkencave Sociale, Jani Marka, pjesëmarrës në protestën e studentëve, nuk është lejuar të flasë, i është marrë mikrofoni nga dora dhe është shtyrë me forcë që të largoh...
Rama: “ E kam për detyrë të dëgjoj studentët; i pres në zyrë”/
Kryeministri Rama shkruan në Twitter: “Një përshëndetje studentëve që sot janë përsëri në rrugë. Uroj që të kenë jo vetëm dëshirën për të protestuar por edhe vullnetin për të dialoguar sepse në...