Etiketa: is_tag

Kush do të na mbrojë nga dhuna? Kryeministri Edi Rama na ankohet ne, ne kërkojmë mbrojtje… ku?
Koment nga: Veritas/ Kemi disa ditë ose muaj që po përballemi me bllokime rrugësh, me bllokime investimesh dhe ndërtimin e rrugëve, me dhunë mbi qytetarë e policë, dhe po mendojmë se ‘haj, gjyn...
Rama thotë se fondi për studentët është ‘i garantuar’, dhe bën ironi se ‘do të kap edhe protestat’ e studentëve.
( Foto Arkiv)/ Pas mbledhjes së qeverisë dedikuar edhe plotësimit të kërkesave të protestave të studentëve, kryeministri Edi Rama u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve. Pyetjes se si do të ...
Studentët- pa besim në dy krahët: ‘Ai tjetri të vriste në bulevard, ju të vrisni shpresën’
Një fjalim plot mesazhe vjen nga një student i Universiteti të Vlorës, gjatë takimit ku i pranishëm është dhe kryeministri Edi Rama. Sapo mori fjalën, i riu renditi disa nga probleme jo vetëm për ...
Dy mesazhe për protestën: Njëri nga Berisha, tjetri nga Rama
Koment/ Ndërsa Dr. Berisha në mungesë të Lulzim Bashës ka publikuar sot një letër të një studenti 'agjent' që thotë se dikush rejt tyre po bën aleanca me kryeministrin dhe po i bind studentët p...
Edhe Unë jam Shullazi!
  Nga: Ylli Dylgjeri/ Pasi pashë sot në mëngjes studentët e gdhirë jashtë, të ftohur e të lagur, e më pas lexoj që Rektori, Dekani, marrin 11 rroga në muaj!!! Pas kësaj po thërras me gji...
Protesta është një shuplakë për qeverinë, një grusht për opozitën/ Rama me rektorët dhe dekanët
“Të çohen në protestë studentët e universitetit dhe të kërkojnë publikimin e buxheteve dhe shpenzimeve ‘online’, ky është fundi. Dhe kjo të rreshtohet tek kërkesat që i bëhen qeverisë, ndërkohë që...
Studentët para Kuvendit. Qeveria nën presion, opozita fiton rrogat si deputetë.
Siç ishte paralajëmruar, studentët protestues janë vendosur sot para selisë së seancave parlamentare dhe kanë kërkuar realizimin e ' 8 pikave'. Ndërkohë kryeinistri Rama i ka ftuar përsëri për ...
Disa studentë janë mbledhur poshtë dritareve; kryeministri Rama iu kërkon ‘të fillojmë punë tani, nuk ka më minuta…’ për të humbur.
Katër a pesë studentë kanë kaluar natën në bulevard, mes selisë së Kryeministrisë dhe Kuvendit. Pastaj, pasi dielli ka larë botën, aty nga ora dhjetë, janë bashkuar edhe qindra të tjerë, të cilët ...
Një dorë studentësh shkëputen dhe vijnë para selisë së Qeverisë. Rama: “Po tani kush iu përçau?… Unë jam me studentët’.
Pas disa dilemash dhe parashikimesh që u shprehën sot se ‘studentët po përçahen’, me sa duket kjo ka ndodhur. Një grusht djem e vajza kanë ardhur para kryeministrisë, ndërsa të tjerët te ministria...
Studentët e universiteteve kanë rinisur protestën para Ministrisë; kërkohen tarifa të ulëta
Studentët janë mbledhur para Ministrisë së Arsimit, që do të jetë edhe stacioni i tyre i protestës masive që zhvillohet në të gjitha Universitetet e vendit. Ata kanë marshuar fillimisht në Bule...