Etiketa: is_tag

Nëse heqim taksat shteti falimenton, thotë Rama
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se është e pamundur, që shteti shqiptar të heqë taksat mbi karburantin e aq më pak për ushqimet, pasi nëse do ta bënte këtë gjë, shteti do ...
Basha nënshkruan marrëveshje me Shoqatën e Biznesit të Vogël dhe të Mesëm: Jo taksa mbi 0.5% të xhiros dhe më pak inspektime
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka firmosur sot marrëveshjen me shoqatën kombëtare të biznesit të vogël dhe të mesëm, marrëveshja e tretë që nënshkruan kryedemokrati, pas asaj me art...
Trump i quan raportet e New York Times se ka shmangur taksat si raporte ‘tërësisht të pa pjekurara’
Nga: Joh Roberts i Fox News dhe Associated Press "Gjithçka është e gabuar, ato janë aq të këqija", tha Trump- Presidenti Trump e hodhi përtokë një raport të New York Times që thoshte se ai n...
Do të hiqet edhe TVSH. Rama për biznesin e vogël: Do kenë zero taksa, do jenë aleatë të shtetit
Kryeministri Edi Rama premtoi sot në një konferencë për mediet, se shumë shpejt biznesi i vogël nuk do ketë taksa fare. Ai vlerësoi biznesin e vogël që hap punë për dhe që sipas tij janë njer...
Grenell me një “retweet” tregon që është kundër vendimit të Kurtit për reciprocitet
Emisari i Donald Trump-it për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, e ka shpërndarë në llogarinë e tij qëndrimin e sotëm të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përmes të cilit kund...
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kundërshton Albin Kurtin për tarifat dhe reciprocitetin
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë në një reagim zyrtar ka thënë se kundërshtojnë veprimin e fundit të qeverisë në detyrë të drejtuar nga Albin Kurti për vendosjen e masave ...
PD: ‘Kur të vijmë në pushtet do të heqim të gjitha taksat…’.
Përfaqësues të Partisë Demokratike dhe opozitës së bashkuar janë takuar sot me përfaqësues të biznesit të vogël dhe të mesëm dhe shoqatën e biznesit të vogël të Shqipërisë ku janë njohur me proble...
Tiranë, 13 të ndaluar e 12 në kërkim për mashtrim me TVSH-në. Rama: “Mos luani me taksat…”/
Prokuroria e Tiranës ka regjistruar procedimin penal për disa persona, të dyshuar për krijimin e skemave mashtruese me qëllim kreditimin e TVSH-së. Në total janë lëshuar 25 urdhër-ndalime për 2...
‘Jam nacionalis!”. Trump ul taksat për klasën e mesme.
(Arritur në Teksas për të mbështetur Ted Cruz në zgjedhjet afatmesme, presidenti i Shteteve të Bashkuara sulmoi demokratët duke i akuzuar se mbështesin "globalistët e  uritur për pushtet"). &nb...
Triumfon Trump: Senati Amerikan kalon ligjin mbi Reformën e Uljes së Taksave, më i madhi në histori.
(BBC- para 31 minutash)/ Senati i Shteteve të Bashkuara ka kaluar ligjin mbi sistemin më të fuqishëm të rishkimit të taksave për më shumë se tre dekada në Shtetet e Bashkuara. Fitorja e Dona...