Etiketa: is_tag

Fjalimi që s’do të harrohet i Edi Ramës në Këshillin e Evropës: ‘1 orë për të vërtetën, pas 11 vjetësh padrejtësi!’
Nëse memoria për të kaluarën nuk sjell imazhe të qarta, nëse faktet aktuale nuk janë mjaftueshëm të dukshme, atëherë paramendojeni një situatë në të ardhmen, kur me akuza nga Rusia, presidenti ukr...
PS nis betejën për lirimin e Hashim Thaçit, zbulohet lëvizja e papritur e Ramës…
Një muaj pas vizitës së Qeverisë së Shqipërisë në Kosovë, kryeministri Edi Rama sot ka nisur një fushatë që do të përfshijë Uashingtonin, Parisin e Berlinin për ta dokumentuar se UÇK është e pastër ...
Rama shkon në Hagë, viziton Thaçin: ‘Ishte në top formë dhe i bindur se do t’i tregojë botës pastërtinë e luftës së UÇK’.
Për gati 3 orë kanë biseduar bashkë në Haaglanden, në dhomat e paraburgimit në Hagë, Kryeministri Edi Rama dhe ish-presidenti, ish-Kryeministri i Kosovës e ish-komandantit të UÇK-së, Hashim Thaçi....
Rusia, qortuese ndaj Albright edhe në ditën e vdekjes së saj; akuza edhe ndaj Thaçit
Ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë ka vazhduar me propagandë edhe në reagimin për vdekjen e ish-Sekretares amerikane të Shtetit, Madalaine Albright. Zëdhënësja e Ministrisë së Pu...
GJKKO lë në burg Artur Ballën dhe Bledar Lilon, bashkëpunëtorë të biznesmenit Taçi
 Nga Rajmonda Basha/ Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, ka lënë në fuqi masat e sigurisë “Arrest në burg” për Artur Ballën dhe Bledar Lilon. Bledar...
A nuk ndjeni mosmirënjohje në Kosovë?
Frrok Çupi Pal Leka gati u linçua nga ‘friends-ët’ pse postoi një bisedë me Hashim Thaçin. Hashim Thaçi i kishte telefonuar nga Gjykata Speciale e Hagës ku po pret gjykimin ‘për krime lufte’; i...
Pavarësia/ Kryeministri Rama, që nga Vlora uron presidentin Thaçi dhe çlirimtarët e Kosovës që ndodhen në Hagë.
Kryeministri Edi Rama, ne diten e Pavaresise,  ka uruar nga Vlora  Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe ish-krerët e tjerë të UÇK-së që ndodhen për gjykim në Hagë. Rama e ka lidhur 28 nëntori...
Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale parashikon dënim të përjetshëm për Thaçin.
Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Hagës, Jack Smith, në letrën e tij drejtuar Gjyqtarit të Procedurës Paraprake, Nicola Guillou, letër e cila është e publikuar edhe në faqen zyrtare të Gjyka...
Hashim Thaçi në Hagë hedh poshtë të gjitha akuzat. ‘Jam i pafajshëm krejtësisht!’
Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është paraqitur për herë të parë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë.  Gjykatësi i procedurës paraprake ka thënë se n...
Specialja konfirmon se po kryen bastistje në Prishtinë. Bastiset edhe shtëpia e Hashim Thaçit.
Zyra e Prokurorit të Specializuar ka konfirmuar se është duke kryer bastisje në Prishtinë. Mësohet se bastisje janë duke u kryer në shtëpitë e Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe Rexhep Selimit. ...