Etiketa: is_tag

Qeveria i hap rrugë negociimit me Rusinë dhe Kinën për të siguruar vaksinat anti-COVID
(FOTO: Ogerta Manastirliu dhe Edi Rama) Qeveria ka miratuar një Akt Normativ me atë të të cilit i jep të drejtën ministrit të Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, që të negociojë krahas mini...
Ditën e hënë mbërrijnë doza të tjera të vaksinave Pfizer
Sot bëhet një vit në luftën ndaj COVID19, e cila nisi me identifikimin e dy rasteve të para në Laboratorin e Virologjisë në Institutin e Shëndetit Publik dhe trajtimin e dy pacientëve të parë në S...
COVID19/ 20 viktima, fatkeqësisht; u vaksinuan 800 persona: Ministria e Shëndetësisë
Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 764 raste të reja me koronavirus, ndërsa kanë marrë dozat e vaksinave 800 persona. Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 kanë ndërru...
Vaksinohet Skënder Brataj dhe ekipi i urgjencës. Manastirliu: Do vijojmë intensivisht punën për bluzat e bardha
Stafi i Urgjencës Kombëtare, mes të cilëve edhe mjeku Skënder Brataj po vaksinohen sot në qendrën e vendosur në “Air Albania”. Procesi i vaksinimit të stafeve mjekësore është ndjekur nga afër edhe...
Manastirliu para Kuvendit: ‘Sot vijnë 8190 doza të tjera vaksinash nga kontrata me Pfizer!’
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, gjatë fjalës saj në Parlament tha se do të mbërrijnë në Shqipëri edhe 8190 dozave të tjera vaksinash, nga kontrata me Pfizer, ...
Studimi nga Izraeli thotë se vaksina e BioNTech ‘pengon transmentimin e virusit’.
Ende nuk duket fundi i pandemisë. Por ka shpresa pas studimit nga Izraeli mbi transmentimin e virusit pas vaksinimit me vaksinën e BioNTech.  Studimet e fundit në Izrael për efektshmërinë e v...
Rama: ‘Vaksinojmë personalitetet, të kujtohemi sot për ta, jo nesër’ Gati të firmosim me AstraZeneca për 360 mijë doza!
Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në stadiumin ‘Air Albania’ ku ka parë nga afër vijimin e procesit të vaksinimit në këto ambiente. Rama ka shtuar se do të fillojë vaksinimi...
Sot mbërrijnë 7020 doza. Rama jep lajmin e mirë: Një shtet mik na ka premtuar 360 mijë vaksina Astra Zeneca
Në pritje të mbërritjes së 7020 dozave nga “Pfizer”, nga Rinasi, kryeministri Edi Rama njoftoi se një shtet mik ka konfirmuar me shkrim se do të ndihmojë Shqipërinë me 360 mijë doza Astra Zeneca....
Nis edhe në Shkodër vaksinimi me Pfizer! Rama merr pjesë gjatë procesit.
Kryeministri Edi Rama merr pjesë në nisjen e procesit të vaksinimit në Qarkun e Shkodrës. Vendi i përzgjedhur është pallati i sportit “Qazim Dervishi” ndonëse ministria e Shëndetësisë kishte k...
Manastirliu: Më 15 shkurt mbërrin sasia tjetër e vaksinave nga Pfizer
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu gjatë një konference live më gazetarët ka deklaruar se më 15 shkurt do të vijë ngarkesa tjetër me vaksinat anti covid nga kompania Pfizer. Ministrja...